Начало » DOGE срещу BTC: Поредният набег на Илон Мъск в социалните медии

DOGE срещу BTC: Поредният набег на Илон Мъск в социалните медии

10.06.2021 16:42 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
DOGE срещу BTC: Поредният набег на Илон Мъск в социалните медии

Изглежда, че се готви 'космическа надпревара' в 21-ви век между Илон Мъск и BitMEX.

Двете страни поемат абсурдния ангажимент буквално да изпратят съответната си криптовалута до Луната.

На 4-ти юни популярната борса за крипто деривати BitMEX обяви, че ще подкрепя фирмата за космически роботи Astrobotic Technology в мисията на компанията да изпрати първия си търговски десант на Луната през Q4 2020.

Отбелязвайки, че мисията има за цел да бъде първият случай, в който “частна компания, ръководеща коалиция от правителство, академични среди, индустрия и международни партньори”, ще достигне Луната.

BitMEX планира да предостави уникален физически Биткойн до повърхността на Луната. Позовавайки се на Мъск като “героя на Dogecoin”, BitMEX добави:

Ние нямаме нищо против кучешките пари, сметнахме, че е правилно да помогнем на Биткойн да стигне първи.

Съобщението последва новината на Илон Мъск в началото на май, че SpaceX планира да пусне финансиран от Dogecoin товар на една от първите си ракети до Луната, твърдейки, че DOGE ще стане първата криптовалута, достигнала лунната орбита през следващата година.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Биткойн (BTC) се възстановява, след като Базелският комитет го признава

Илон Мъск отговори на новооткритите астрономически амбиции на BitMEX в Twitter, провъзгласявайки:

Започна нова космическа надпревара!

Някои от отговорите на туитовете отбелязват, че на Земята има по-належащи проблеми от това дали даден крипто токен е първият, който влиза в орбитата на друго небесно тяло.

Макар че проекта на Мъск е особено популярен, плановете на изпълнителния директор на Tesla да изведе криптовалута от този свят не са първи.

Изглежда, че Blockstream е първият пионер в използването на крипто сателити, стартирайки сателити за излъчване на транзакции на Биткойн от космоса през август 2017 г.

През август 2020 г. Robonomics и Kusama обявиха амбициозен план за разработване на “междупланетна архитектура”, способна да предава данни между Марс и Земята с помощта на мрежата Kusama.

CryptoSat очерта концепцията зад амбициозния си план за изстрелване на нано-сателит с размерите на чаша за кафе в космоса в новия документ от ноември 2017 г., като сателитът трябва да работи като изолиран криптографски модул от орбита. Екипът планира да докаже концепцията с изстрелване през тази година.

Spacechain стартира по подобен начин през 2017 г. и успешно разположи възли в орбита. На 3-ти юни 2021 г. проектът обяви, че Етериум товарът, предназначен за инсталиране на Международната космическа станция, е изстрелян на борда на SpaceX ракета.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Sui може да претърпи възход – какво да очакваме?

Напоследък Sui нашумя, а екосистемата привлича внимание благодарение на засилената спекулативна търговия и DeFi интереса.

20.04.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Pi Network разкри дълго чакана стратегия за токените – как реагира цената?

Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.

20.04.2025 15:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От Aptos планират да намалят стейкинг възнгражденията

Блокчейнът на Aptos може да се насочи към значителна промяна в икономическия си модел, тъй като разработчиците предлагат намаляване на стимулите за пасивен стейкинг, за да подтикнат участниците към по-практични роли в екосистемата.

20.04.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Супермаркет в Швейцария започва да приема плащания в Биткойн

Супермаркет в Цуг, Швейцария, започна да приема плащания с Биткойн, с което се присъединява към разширяващия се списък с търговци на дребно, които приемат криптовалути.

20.04.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.