Взаимодействието с регулаторните органи е от съществено значение за индустрията за добив на Биткойн (BTC).
Причината за това е, че правителствата често пренебрегват ролята на центровете за данни за повишаване на стабилността на мрежата и улесняване на прехода към възобновяема енергия.
Наскоро главният изпълнителен директор на Hive Digital, Айдин Килич, очерта подхода на компанията за преодоляване на регулаторните предизвикателства и разширяване на използването на възобновяема енергия.
Той подчерта, че миньорите на Биткойн всъщност са „идеални клиенти“ за доставчиците на енергия, обяснявайки, че миньорите могат бързо да намалят потреблението си на енергия, когато това бъде поискано от компаниите за комунални услуги, като по този начин помагат за балансиране на мрежата по време на пиковото търсене.
Тази гъвкавост позволява за секунди да се пренасочи енергия към други райони, особено при извънредни ситуации като прекъсването на електрозахранването в Тексас.
Килич подчерта, че Hive активно работи с регулаторните органи, за да ги запознае с ползите от центровете за данни за местния икономически растеж и стабилността на мрежата, особено в районите, разчитащи на възобновяеми енергийни източници, които могат да предизвикат нестабилност.
Компанията работи с различни правителствени нива в Швеция, Канада и Парагвай, където все още съществуват погрешни схващания за индустрията. Например, докато местните служители често признават икономическите ползи от центровете за данни, политиците на по-високо ниво може да не разбират напълно тяхната стойност.
Пример за това е Швеция, където властите измениха Националния план за енергетика и климат за периода 2021-2030 г., за да намалят някои субсидии за центровете за данни като част от стратегията за опазване на околната среда. Килич подчерта, че е важно политиците да бъдат информирани за това как добивът на Биткойн може да подпомогне енергийните мрежи.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.
Разговорите за създаването на единна валута на страните от БРИКС, която да се конкурира с щатския долар, се сблъскаха със суровата реалност. Централната банка на Бразилия заяви категорично, че в блока просто няма достатъчно финансови ресурси, за да се подкрепи такава амбициозна инициатива.
Въпреки силното възстановяване на S&P 500, главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Даймън счита, че инвеститорите може да пренебрегват предупредителните сигнали, които биха могли да означават проблеми за икономиката.
Kraken засилва присъствието си на европейския пазар на крипто деривати, активирайки регулаторeн лиценз, придобит чрез кипърска инвестиционна компания по-рано тази година.