В скорошен доклад, отборът на Grayscale твърди, че стартирането на дигитална валута на централна банка (CBDC) ще помогне с приемането на Биткойн.
Според Grayscale, тези валути ще помогнат за приемането на Биткойн като предлагат инфраструктурата, нужна, за да се привлекат още потребители. Освен това, в доклада се споменава, че оскъдността на флагманската криптовалута е особена и различна от тази при фиатните валути.
“…ако дигиталните валути на централните банки бъдат пуснати успешно, инфраструктурата и образованието, които ще придружат употребата на тези активи, могат да послужат като път към по-нататъшното приемане на Биткойн и други дигитални валути.
Преместването на фиатните валути в дигитална инфраструктура ще подчертае, че Биткойн е специален не защото е дигитален, а защото Биткойн е оскъдна, безкомпромисна, аполитична валута, достъпна за всеки.”
Китай вече са стартирали пилотни тестове на дигиталния юан, като САЩ скоро ще последват.
По-рано тази година, дигиталният долар се разглеждаше като вариант за разпределението на икономически стимули с цел омекотяване на икономическите последствия от COVID-19.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Бил Милър, главен инвестиционен директор в Miller Value Partners, твърди, че правителството на САЩ няма законно право да облага с данък собствеността върху Биткойн, тъй като той не изисква никаква държавна инфраструктура за управление или проверка на правата на собственост.
Биткойн може да е на прага на поредния голям пробив, тъй като институционалните инвестиции се връщат до нива, които в миналото са предизвиквали бързо ускорение на цените.