НАЧАЛО Финтех

Дигиталната банка Revolut утроява оценката си до $5,5 милиарда

26.02.2020 7:55 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Дигиталната банка Revolut утроява оценката си до $5,5 милиарда

Британския финтех стартъп Revolut събра $500 милиона в нов кръг от финансиране, който го оценява на $5,5 милиарда.

Инвестиционният кръг бе воден от базираната в Силициевата долина фирма за рисков капитал TCV – ранен инвеститор в компании като Facebook и Netflix – и също привлече подкрепа от съществуващите инвеститори Ribbit Capital, DST Global, Lakestar и GP Bullhound.

Това означава, че оценката на Revolut се е увеличила трикратно от момента, когато компанията  е била последно оценена от инвеститорите на $1,7 милиарда през април 2018 г. С допълнителните $500 милиона от последният кръг, общата събрана от Revolut сума достигна $836 милионa.

 

Според данни на фирмата за анализ на рисков капитал CB Insights, Revolut вече една от най – ценните стартъп компании, като успоредно с еднорога за електронната търговия Klarna са най-значителните финтех фирми в Европа.

 

Основан през 2015 г., Revolut първоначално придоби популярност, като позволи на потребителите да харчат пари в чужбина, без да плащат значителни такси. Това е една от новите банки-претенденти, базирани на мобилни приложения, които предлагат банкови услуги без скъпи мрежи от физически клонове. Нейни конкуренти включват британските фирми Monzo и Starling, както и германският N26, който наскоро заяви, че ще напусне САЩ заради Брекзит.

 

През годините Revolut добави нови функции към приложението си, включително криптовалути и търговия с акции, и по-скоро спестовни продукти. Вече има клиентска база от над 10 милиона потребители, като растежът на клиентите се покачи над 150% през 2019 г. Освен това, в края на 2018 г. Компанията си осигури лиценз за европейско банкиране от литовската централна банка,чрез който, ще може да предлага повече услуги като заеми.

 

От години Revolut се стреми да се разшири в САЩ и тази свежа парична инжекция може да доближи компанията до тази цел. Въпреки че е успяла да се разшири извън Европа в страни като Австралия и Сингапур, Америка се доказва като по-трудна цел за Revolut и други финтех фирми поради регулаторните сложности. Компанията заяви, че търси да стартира в САЩ през първата половина на 2020 г.

 

От фирмата, обаче, подчертаха, че основната им цел с новото финансиране е да засилят настоящото си предлагане на съществуващите пазари, както и да стартират услуги за отпускане на заеми за клиенти на дребно и бизнес клиенти.

 

„Мисията ни е да изградим глобална финансова платформа – едно единствено приложение, където нашите клиенти могат да управляват всички свои ежедневни финанси и тази инвестиция демонстрира доверие на инвеститорите в нашия бизнес модел“, заяви в изявление основателят и изпълнителен директор на Revolut, Ник Сторонски.

 

Той добави, че “се стреми към рентабилност”, нещо, което внимателно ще се наблюдава от инвеститорите, след като загубите на компанията са се удвоили през 2018 г. до $42,4 милиона. Надеждата е, че фокусът върху сметки, базирани на абонамент, където потребителите плащат месечна такса за допълнителни бонуси, може да помогне на компанията да излезе на зелено по-бързо. Подобно на много от своите конкуренти, Revolut понастоящем извлича по-голямата част от приходите си от такси, начислявани на търговците всеки път, когато клиент използва тяхната карта, за да плати за нещо.

 

Стартъп предприятието, което сега има над 2000 служители по целия свят, повиши своя старши мениджърски екип миналата година със старши служители, включително назначаването на ветеран по управление на активи Мартин Гилбърт за председател, след негативни  доклади за културата на работа и спазването на регулациите. От своя страна Revolut призна за провалите в начина, по който служителите им са били третирани в първите дни на операциите, но отрече предложенията, че някога не е изпълнявала регулаторните изисквания. 

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Цените на тези три AI криптовалути скочиха след слухове за сливането им

Fetch.ai е в процес на обсъждане на потенциалното сливане на токените с SingularityNET и Ocean Protocol в токен ASI, чиято напълно разгърната стойност се очаква да бъде около $7.5 милиарда.

27.03.2024 22:00 1 мин. четене

Tурска банка разширява присъствието си в сектора на дигиталните активи с ново партньорство

Misyon Bank, пионерска необанка в Турция, разширява услугите си в областта на попечителството на дигитални активи и токенизацията чрез партньорство с швейцарския доставчик на попечителство на криптовалути Taurus.

26.03.2024 20:30 1 мин. четене

Robinhood пуска крипто портфейл за Android

Брокерската къща Robinhood разшири достъпа до крипто портфейла си за потребителите на Android. Според съобщението от 20 март приложението Robinhood Wallet вече е достъпно в Google Play.

21.03.2024 19:00 2 мин. четене

Mastercard си партнира с крипто портфейла MetaMask за нови карти

Съобщава се, MetaMask, известен крипто портфейл, тества изцяло ончейн платежна карта в сътрудничество с Mastercard, издадена от Baanx.

13.03.2024 19:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.