Начало » Deutsche Bank: Биткойн е дигиталното злато на 21-ви век

Deutsche Bank: Биткойн е дигиталното злато на 21-ви век

19.02.2022 14:50 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Deutsche Bank: Биткойн е дигиталното злато на 21-ви век

Масовото приемане на Биткойн е само въпрос на време и тъй като светът е изправен пред този факт, традиционните финансови институции са все по-склонни да приемат цифровата монета.

Анализаторът на Deutsche Bank Марион Лабоар заяви още веднъж, че Биткойн (BTC) може да се превърне в „дигиталното злато на 21-ви век„, но това не го прави надеждно средство за съхранение на стойност днес и очаква по-голяма волатилност в обозримо бъдеще.

Бъдещето на Биткойн

Анализаторът Марион Лабоар посочи, че тя не смята Биткойн за платежно средство, нито смята, че има дефлационни характеристики, тъй като „Биткойн е рискован: той е твърде волатилтен, за да бъде надеждно средство за съхранение на стойност днес. И очаквам той да остане изключително волатилен в обозримо бъдеще„, заяви тя и отбеляза три причини за това:

Първо, около две трети от биткойните се използват за инвестиции и спекулации. Второ, поради ограничената си търгуемост, само няколко допълнителни големи покупки или излизания от пазара могат значително да повлияят на равновесието между търсенето и предлагането. Трето, стойността на Биткойн (BTC) ще продължи да нараства и пада в зависимост от това какво смятат хората, че струва. Малките промени в цялостното възприятие на инвеститорите за Биткойн могат да окажат голямо влияние върху цената му.


Не Изпускай
Тези четири DeFi криптовалути представляват добра възможност за покупка

Лабоар обаче вярва, че дигиталната монета може да се превърне в защитен актив и да играе ролята на „дигитално злато„, тъй като „хората винаги са търсили активи, които не са били контролирани от правителствата“, а златото е имало тази роля от векове, но приемането Биткойн потенциално може да го превърне в „дигиталното злато на 21-ви век„.

В сравнение между Биткойн (BTC) и Етериум (ETH), анализаторът нарече първия „пионер“ поради много по-голямата му пазарна капитализация, но тя също така вижда Етериум като „дигитално сребро“ поради многото му приложения и случаи на използване, цитирайки децентрализирано финансиране (DeFi) и незаменими токени (NFT).

Тя вярва, че поради същите тези причини е малко вероятно друга криптовалута да стане по-силна от Биткойн и Етериум през следващите 5 години.

Лабоар посочи, че сега има тенденция бизнесите да приемат голямо разнообразие от форми на плащания и все по-голям брой магазини започват да приемат криптовалути, но Биткойн и Етериум все още не са често срещана форма на плащане.

Анализаторът добави, че „въпреки че най-новите разработки ще позволят по-бързи и по-евтини транзакции, отнема около десет минути, за да се потвърдят повечето транзакции, използващи Биткойн. И е скъпо: таксата за транзакция е била средно около $20 през 2021 г.“

Сега, тази последна част изглежда като странно твърдение. Човек би си помислил, че Лабоар знае за Lightning Network на Биткойн (решение от втори слой, което позволява транзакции извън веригата, което води до по-голяма скорост и ниски такси от 1 сатоши или няколко цента), като се има предвид, че тя е признат експерт по финансови технологии и криптовалути.

Всъщност, Лабоар спомена Lightning Network в скорошно интервю, публикувано на 14-ти декември 2021 г., където тя отбеляза, че Ел Салвадор използва мрежата, „така че таксите са доста ниски“ и каза, че искат да превърнат Биткойн в метод за плащане.

Проблемът с крипто

Лабоар добави, че „Основният проблем с криптовалутите е липсата на регулация„, което пречи на много инвеститори и бизнеси да се доближат до пазара, но тя по-последователно заявява, че регулациите идват през 2022 г.

По отношение на регулаторните мерки очакваме 2021 г. да промени играта и че до 2022 г. много икономики ще имат силна регулаторна рамка за крипто активи.

ПРОЧЕТИ ОЩЕДва алткойна скочиха на фона на пазарния спад

По отношение на CBDC, анализаторът вярва, че „CBDC, парите в брой и криптовалутите ще съществуват съвместно„.

Паричните средства със сигурност няма да изчезнат, но очакваме те да намалеят като средство за плащане. Повечето страни от Г-20 планират да наложат по-строги регулации върху частните криптовалути. През последните три години централните банки и правителствата по целия свят умножиха и ускориха инициативите за дигитални пари.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ню Йорк се насочва към блокчейн технологията – кметът с призив към крипто компаниите

С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.

13.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Animoca Brands се стреми към IPO в САЩ

Web3 гигантът Animoca Brands се готви да излезе на борсата в Ню Йорк, възползвайки се от това, което счита за по-благоприятна за криптовалутите среда под управлението на президента Доналд Тръмп.

13.05.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Истина ли е слухът за нова меме монета от социалната-медия на Тръмп?

Появи се еуфория около предполагаемото пускане на меме монета от Truth Social, след като вайръл публикация предизвика хайп в меме средите.

13.05.2025 19:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Aave премина границата от $40 милиарда в депозити

Aave, един от водещите протоколи в децентрализираните финанси, достигна нов етап, като вече има над $40 милиарда в депозити на своите кредитни пазари.

13.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.