Делото от 10-ти октомври срещу iFinex Inc., компанията-майка на Bitfinex и Tether, бе заведено на 8-ми януари в южния окръг на Ню Йорк.
Първоначалният съдебен иск твърди, че iFinex манипулира пазара на криптовалути през 2017 г., като издава необезпечен Tether (USDT), който след това е продаден за Биткойн, за да повиши цената.
Ищците твърдят, че общоприетото убеждение, че всеки USDT представлява един реален долар, е довело до наплив на търговци, тласкайки пазара нагоре, което по-късно довежда до мечия пазар през 2018 г.
Представители на Bitfinex по-рано отрекоха твърденията, опитвайки се да отхвърлят иска.
Първоначалното дело на Ерик Йънг и Адам Курц е заведено в Западния окръг на щата Вашингтон и е прекратено на 7-ми януари според съдебните документи.
Новият иск бе внесен на 8-ми януари в Южния окръг на Ню Йорк, като се добави трети ищец – Дейвид Кристъл.
Документите от съда показват, че само ден по-късно, на 9-ти януари, е заведено дело от Брайън Фауб, търговец на Биткойн. Преписките по делата бяха предадени в същия Южен окръг и директно цитират класовия иск от 8-ми януари, подаден от Янг.
Инструментите за сравняване на текст показват, че двата иска са почти идентични, въпреки че някои части от иска на Фауб са различни по това, че се отнасят до класовия иск на Йънг.
Не е ясно каква връзка имат двамата ищци един към друг, ако имат такава.
В момента главният прокурор на Ню Йорк разследва компанията за предполагаемо лошо управление на резервните фондове на Tether.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.