Децентрализираната платформа за търговия с деривати Injective Protocol набра $10 милиона в последния си кръг на финансиране.
Injective Protocol набра $10 милиона от някои от най-известните фирми за рисков капитал, като общата оценка на компанията надхвърли $1 милиард. Този кръг включваше инвестиции от Pantera Capital, BlockTower, Hashed, Cadenza Ventures, CMS и QCP Capital.
Водещият на Shark Tank и собственикът на Dallas Mavericks Марк Кюбан, известен с това, че е DeFi бик, също инвестира в проекта.
Чрез набирането на тези пари, като се отказва от малко капитал, Injective успява да предотврати разреждането на собствеността върху протокола и да гарантира, че притежателите на INJ ще контролират бъдещето на платформата.
Injective Protocol е децентрализирана платформа за търговия от втори слой на Етериум. Тя може да се похвали с ниски такси, незабавни транзакции и достъп до акции, крипто, форекс, синтетични активи и NFT.
Проектът се рекламира като децентрализирана и прозрачна алтернатива на Robinhood. Сега някои инвеститори проявяват недоверчивост към Robinhood поради инцидента с шорт скуиза на GameStop, при който Robinhood се сблъска с недостиг на капитал и започна да блокира сделките.
Тъй като Injective не може да блокира сделките по същия начин, платформата може да срещне недоволни потребители на Robinhood, които се местят на Injective. Независимо от това, Robinhood остава много по-масово приложение.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.