Предполагаем нов пул за добив на ликвидност в децентрализираната финансова екосистема, YFDEX.Finance (YFDEX), предполагаемо е направил 'exit' измама, отмъквайки инвестиционни средства на стойност $20 милиона само два дни след старта.
DeFi проектът проведе двудневна кампания, която силно се рекламира в социалните медии, като дори стимулира раздаването на криптовалути в Twitter, за да привлече повече хора. По време на промоциите, инвеститорите влагат криптовалута на стойност $20 милиона.
Коментаторът на крипто общността CryptoWhale написа в Twitter за инцидента, показвайки, че проектът се рекламира и в Instagram.
Към момента на писане на статията, социалните медии на YFDEX бяха премахнати и уебсайтът на протокола, заедно със страницата му в Medium, сега препраща към съобщение за грешка. YFDEX успя да направи $20 милиона чрез предварителна продажба на своя UFDEX токен.
Проектът се рекламира като „мощен играч“ в крипто индустрията, „който разрушава всички бариери„. Неговата предварителна продажба, напомняща на балона на първичните предлагания на монети (ICO) от 2017 г., доведе до получаването на етер в замяна на токени YFDEX. Всеки ETH токен ще даде на инвеститорите 12 YFDEX токена.
Скоро след като събра $20 милиона, проекта дръпна щепсела. Инвеститорите вероятно са се натрупали в продажбата на токени заради скорошния шум около проектите за DeFi и техните токени за управление. Докато токени на някои проекти са доста волатилни поради противоречията около тях, други вървят почти право нагоре.
Данните от CryptoCompare показват, че инвестирането в DeFi може да бъде изключително изгодно. В горната графика можем да видим, че най-добрите токени в пространството са се представили много добре през последните 30 дни, като YFI на Yearn.Finance се е увеличил с 463% през посочения период. Токенът на Aave – LEND – се повиши с 45%, докато LRC на Loopring се увеличи с 95%. COMP токенът на Compound, който стартира тенденцията за yield-farming, спадна с 28,7% през посочения период.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.