Светът на криптовалутите ще помни Кристин Лагард като ръководител на МВФ, който първи призна потенциала на дигиталните валути.
Въпреки това, както всеки друг банкер, Лагард е изразила известни опасения относно характера на дигиталните валути. Тя вярва в нормативната уредба, казвайки:
Правилното регулиране на тези субекти ще остане стълб на доверието.
Ръководителят на МВФ сега се насочва към Франкфурт за новото си назначение като ръководител на Европейската централна банка (ЕЦБ). Поддръжниците на Ripple вярват, че това е друга бича новина за XRP.
Кристин, макар да признава силата на криптографията, е резервирана по отношение на повечето алткойни, може би поради регулаторната си позиция.
Тя, обаче, открито е похвалила Ripple и Circle. По-рано през годината, в Парижкия “Финтех” форум, тя предупреди банките, че трябва да се адаптират към новите технологии или да умрат.
Ръководителят на МВФ предупреди банкова система, че те са в опасност не само от разрушителната промяна, но и от самостоятелно предизвикана канибализация. Тя представи Ripple and Circle като полезен пример за банките, които изостават от технологична гледна точка.
Нейният предшественик в ЕЦБ, Марио Драги е „крипто мечка.“ Той описва цифровите валути като “силно рискови”. Твърдейки, че те не трябва да се характеризират като валути, Драги е направил всичко възможно, за да отчужди централните банки и ЕЦБ от новия клас активи. Затова позицията на Лагард за криптовалутите се приветства с широко отворени ръце.
Ръководният екип на Ripple проведе много дискусии на високо равнище с Лагард. Много е вероятно новият ръководител на ЕЦБ да разпространи своето положително мнение за Ripple и XRP. Ако го направи, компанията ще бъде на път към глобална доминация на трансграничните плащания с блокчейн.
Марко Николи, висшият специалист по финансовия сектор на МВФ, нарече технологията „потенциално трансформационна”. Николи възхвалява ефективността на разпределените технологии, които внасят бързина, ефективност при трансферите.
Ripple също привлече вниманието на Белия дом. Тъй като Китай е отговорен за половината от световните инсталации за добив на Биткойн, администрацията на Тръмп търси американски конкурент.
Платформата за сетълмент в реално време също си е сътрудничила със SBI Holdings, японския гигант за финансови услуги.
Сформирайки SBI Ripple Asia, партньорството достигна кулминацията си в ориентирано към потребителите приложение за плащане, задвижвано от Ripple. MoneyTap предлага на пазара блокчейн, захранващ почти мигновени, достъпни и ефективни услуги за преводи.
Масивен трансфер на токени от екипа зад меме монетата TRUMP отново разпали опасенията относно прозрачността, печалбите на вътрешни лица и това дали дребните инвеститори не са оставени на заден план.
След рязък спад през март, Cardano показва признаци на сила, като се изкачи до $0.80 след скок от 17% само за няколко дни.
Неотдавнашното покачване на XRP към съпротивата от $2.50 може да се сблъска с препятствия, тъй като активността в блокчейна разкрива масивни транзакции на „китове“, насочени към Coinbase.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.