През 1994 и 1995 г., в технологичната индустрия се влива огромна сума пари.
Първите дни на интернет бяха изключително вълнуващи за инвеститорите, които направиха своите печалби, но последвалата катастрофа остави много от тези технологични компании със стойности с 90% по-ниски, отколкото преди да се спука балона.
„Те са били част от целия дотком балон и бяха изключително надценени в даден момент“, според Сонг за Yahoo.
Те бяха известни като портал и търсачка и имаха всички тези стартиращи компании, които изливаха пари в Yahoo, за да бъдат рекламирани на първата си страница.
Въодушевлението покрай продукта беше извън тяхната финансова продукция, но огромно количество стартъпи се появиха на сцената в технологичния свят.
Рекламните тарифи бяха абсурдно високи. Това, което направи оценката на Yahoo толкова висока, до голяма степен се дължи на тези рекламни проценти. А те бяха там само и единствено, защото имаше толкова много стартъпи, които се опитваха да промотират своя бранд.
Сонг казва, че трябва да звучи познато, защото е много подобно на това, което се е случвa с Етериум . Според разработчикът, блокчейна на Виталик Бутерин се възползва от манията покрай ICO за да достигне цена над $1400, а сега стойността потъва, докато манията умира.
Той изтъкна и бариерата за достъп до ICO. Цената за създаване на ERC20 токен е изключително ниска, за това ICO продължат да се появяват, но сега инвеститорите подкрепят проекти, които не доставят работещи продукти.
В крайна сметка, Сонг смята, че цената на ETH ще продължи да потъва. „Много хора ще се изплашат и ще излезнат от този пазар, защото ICO балонa се спука“. Ако действителното използване и приемане на тези токени не се повиши, на цената на ETH може да ѝ отнеме известно време, за да се възстанови.
https://youtu.be/t8GiFb09T20
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.