Начало » Дали AI технологията прави по-точни прогнози от човека?

Дали AI технологията прави по-точни прогнози от човека?

09.06.2019 17:10 1 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Дали AI технологията прави по-точни прогнози от човека?

Новите онлайн проучвания относно прилагането на изкуствен интелект на работното място разкриха, че служителите във финансовите служби са по-склонни от всяка друга индустрия да вярват, че AI технологията, ще може да работи по-точно в сферата на финансовото прогнозиране ( 49%), отколкото човека.

Проучването, проведено от YouGov, изследва 2,000 служители в Обединеното кралство, за да разкрие какво точно е тяхното мнение относно връзката между AI технологията и тяхната работа.

Според доклада, над три четвърти (77%) от анкетираните, работещи във финансовите услуги понастоящем не използват никаква форма на изкуствен интелект в сегашната си роля. 5% признават, че реално не знаят дали използват тази технология. Въпреки това, анкетираните служители са на мнение, че AI технологията ще работи по-добре и по-акуратно спрямо човека в сферата на финансовите услуги и счетоводството.

Първите пет работни места са:

Работа с данни (59%)
Финансово прогнозиране (42%)
ИТ (35%), счетоводство / управление на финанси (35%)
Управление на производителността (24%)
Комуникации (17%)

Интересна тема, разкрита в изследването, беше значението на човешкия инстинкт и вземането на решения заедно с AI. Сред анкетираните офис работници, които работят във финансовите услуги, почти двама от петима (38%) свързват AI технологията със създаването на „роботи или системи, които заменят човешките работни места“.

Въпреки това, 49% от тази аудитория твърдят, че е по-вероятно да се доверят на решения, взети от хора, отколкото на AI, като само 7% казват обратното – 28% казват, че вероятността да се доверят и на двете страни е еднаква.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Фондация Етериум с нова инициатива за институционални стандарти за сигурност

Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.

16.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От MetaMask коментираха спекулациите за лансиране на собствен токен

Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.

16.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

От Goldman Sachs повишиха икономическите си прогнози за Китай – какви са причините?

Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.

16.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Конкуренцията между платформите за меме монети се засилва – губи ли Solana лидерството?

Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.

16.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.