Движението на криптовалутният пазар през изминалата година изглежда е довело до спад в стойността на притежаваните от WisdomTree дигитални активи според доклана на компанията за четвъртото тримесечие на 2022 г.
Според отчета за четвъртото тримесечие на компанията към 31 декември 2022 г. общата стойност на криптовалутните фондове, управлявани от мениджъра на активи, е $136 милиона, което представлява спад от $23 милиона спрямо предишното тримесечие.
Тъй като изкупуванията и тегленията от фондовете възлизат на едва $4 милиона през целия период, а крипто портфейлите на WisdomTree бяха оценени на $357 милиона преди година, може да се каже, че портфейлът на WisdomTree е спаднал с около 62% на годишна база.
Таблицата разкрива, че въпреки нарастването на тримесечните приходи до $73.3 милиона, мениджърът на фонда отчита нетна загуба от малко над $28 милиона за периода. За девето поредно тримесечие нетните входящи потоци надвишават изходящите, като възлизат на $5.3 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Анализатор очаква над 350% печалби – ето защо
През второто тримесечие на 2022 г. стойността на крипто портфейла на WisdomTree спадна с $235 милиона, което представлява по-голямата част от общата загуба на компанията в областта на криптовалутите.
През декември WisdomTree получи одобрение от Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на САЩ да добави към платформата си девет борсово търгувани фонда (ETF), използващи блокчейн технологията.
Някои от фондовете на WisdomTree са посветени на блокчейн, което позволява на инвеститорите да получат експозиция към пазара на дигитални активи чрез използването от компанията на утвърдени финансови механизми.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.