Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
В рамките на 48 часа CoinMarketCap и Cointelegraph бяха компрометирани, като при всеки инцидент бяха използвани почти идентични тактики: Интегриране на малуер, който известява потребителите да проверят портфейла си, и след това присвоява средства.
Основателят на Binance Чанпен Джао се обърна в X след второто компрометиране, като напомни на трейдърите, че вече не става въпрос за грешки в кода, а за човешка грешка – едно небрежно кликване: „Информационните сайтове са най-новата мишена. Помислете два пъти, преди да разрешите свързване на портфейл.“
Компанията за сигурност CertiK твърди, че кражбите през 2025 г. вече са надхвърлили $2.1 милиарда, като крипто фишингът е основният метод. Съоснователят Ронгхуи Гу обобщава: „Кодът става все по-труден за експлоатиране, затова престъпниците се насочват към хората.“
Смарт договорите може и да стават все по-усъвършенствани, но най-слабото звено просто се е преместило по-нагоре в веригата – към човека зад екрана.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.