Японски съд е оправдал човек, обвинен в незаконно добиване на криптовалута, като е използвал изчислителната мощ на посетителите на уебсайта си, според Japan Today.
Според съобщенията районният съд в Йокохама е разпоредил да се оправдае 31-годишният дизайнер на уебсайтове, за който се твърдеше, че е управлявал Coinhive на уебсайта си.
Твърди се, че обвиняемите заявяват, че програмата не може да се счита за вирус.
Според съобщенията съдия Тошихиро Хома каза, че действията на човека “[не] представляват престъпление, както не можем да кажем, че вграждането на програмата е социално неприемливо”.
В същото време прокурорите преследват глоба от 100,000 йени (904 долара), като твърдят, че мъжът е управлявал програмата, без да иска разрешение от посетителите. Те също така подчертаха, че програмата увеличава потреблението на електроенергия от посетителите. Съдът обаче не е признал, че програмата има за цел да причини щети на личните данни на хората.
Както се съобщи миналия декември, доклад на фирмата за киберсигурност McAfee Labs разкри, че криптоджакинга се е увеличил с над 4,000 процента през 2018 г.
По-рано тази година Coinhive спря да функционира, тъй като тя стана икономически неизгодна. Докато операциите спряха на 8-ми март, таблото за управление на потребителите ще бъде достъпно до 30-ти април 2019 г. Сред причините за затварянето, разработчиците отбелязаха 50% спад в хеш-рейта след последния Monero (XMR) форк.
Първата половина на 2025 г. вече се е превърнала в най-унищожителния период в историята на Web3 сигурността, според наскоро публикувания доклад за сигурността за полугодието на Hacken.
Според доклад на Fortune Министерството на правосъдието на САЩ официално е прекратило разследването срещу съоснователя на Kraken Джеси Пауъл.
Индийската крипто борса CoinDCX потвърди пробив в сигурността на стойност $44 милиона, свързан с една от вътрешните ѝ сметки за ликвидност.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.