Фирмата за инвестиции в цифрови активи CoinFund нае Кристофър Пъркинс, бивш изпълнителен директор на Citigroup, за да служи като нов президент и управляващ партньор.
Това гласи доклад на Bloomberg.
Пъркинс преди това е работил като глобален съпредседател на Citigroup за фючърсни, клирингови и валутни брокерски услуги.
На новата си позиция Пъркинс се очаква да разшири репутацията на CoinFund като цифрова и традиционна финансова фирма за активи, каза изпълнителният директор на CoinFund Джейк Брухман.
“Присъединяването на Крис към CoinFund е не само важен етап за нашата фирма, но също така е показателен за по-широка тенденция, тъй като Уолстрийт насочва вниманието си към възможностите в рамките на блокчейн технологичното пространство”, добави Брукман.
Самият CoinFund управлява няколко рискови фонда за крипто, обявявайки през юли нов рисков фонд от $83 милиона за DeFi и NFT проекти.
CoinFund инвестира основно в проекти за крипто инфраструктура като The Graph и Blockdaemon, според The Block Research. В допълнение към DeFi и NFT, фирмата проявява интерес към крипто борси, инвестиции, идентичност, награди и игри.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този токен скочи с 500% след листинг на Coinbase
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.