Американската крипто борса и портфейл на Coinbase разшири търговията на USD Coin (USDC) до клиенти в 85 страни, съобщиха от компанията в публикация на 14-ти май.
Наред със съобщението за USDC, Coinbase също обяви голяма глобална експанзия, добавяйки още 50 юрисдикции към обхвата си, включително такива страни като Бразилия, Южна Африка и Тайван, наред с други.
От днес, Coinbase обслужва клиенти в 103 страни общо, пише борсата, добавяйки, че този ход ще спомогне за ускоряване на глобалното приемане на крипто търговията.
USD Coin е първият стейбълкойн, който е регистриран за търговия на Coinbase: борсата за първи път го добави през октомври 2018 година за клиенти в избрани юрисдикции в САЩ.
С добавянето на USDC в 85 глобални юрисдикции, Coinbase има за цел да „подобри живота на хората в страните, където инфлацията разрушава богатството“, според публикацията. Компанията заяви, че стейбълкойн като USDC може да осигури възможност за защита срещу висока инфлация в новите страни в списъка като Аржентина и Узбекистан, където цените се очаква да се повишат с 10-20% през 2020 година.
По-рано тази седмица Reservе, стартъп подкрепен от Coinbase, обяви, че скоро ще стартира приложение в стил Venmo във Венецуела за крипто-фиатни плащания, насочени специално към страната, за да помогне на гражданите да се справят с нарастващата инфлация.
Стейбълкойн е дигитална валута, предназначена да има минимална волатилност на цената, дължаща се на фиксирането към определена фиатна или криптовалута в съотношение 1: 1. Към момента на писане 348 милиона USDC циркулират с дневен обем на търговия от около $250 милиона, според данни на CoinMarketCap.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.