Съобщава се, че Coinbase се е обърнал към Goldman Sachs, за да ръководи предстоящото първоначално публично предлагане.
Този ход може да засили привлекателността на криптовалутите за по-широка основна аудитория.
Позовавайки се на два източника, запознати с въпроса, Business Insider съобщи в петък, че Coinbase се е обърнал към Goldman Sachs, за да се справи с публичното му предлагане. Не бяха предоставени допълнителни подробности.
Coinbase е свързана с Goldman Sachs чрез Фред Ерсам, съосновател на борсата, който преди е работил в банката като търговец. Business Insider съобщава, че Ерсам е работил в Goldman между 2010 и 2012 г., преди да създаде Coinbase с настоящия изпълнителен директор Брайън Армстронг.
Той напусна борсата през 2017 г., но поддържа позиция на борда.
Докладът се появи ден след като Coinbase потвърди намерението си да стане публична в проект за регистрация, изпратен до Комисията за ценни книжа и борси или SEC. Въз основа на последната ѝ оценка от 2018 г. борсата е на стойност от 8 милиарда долара. Компанията за крипто аналитика Messari казва, че Coinbase може да струва 28 милиарда долара след публичното му предлагане.
Coinbase е предпочитаният обмен на много новодошли в пространството на цифровата валута. От пролетта платформата натрупа и милиарди долари институционален капитал, който в общи линии съвпада с пристигането на така наречените интелигентни пари.
Институционалните инвеститори вероятно досега са били основният катализатор зад рекордното рали на Биткойн (BTC). Флагманската криптовалута се катапултира до около $24,000 в четвъртък по пътя към нови върхове.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.