Coinbase направи още едно пионерско движение в регулаторното тресавище, което е крипто. Компанията вчера обяви, че нейното институционално крило, Coinbase Custody Trust Company, е получило одобрение от регулаторните органи на щата Ню Йорк, за да работи като „независим квалифициран попечител“.
Квалифицираният попечител работи по подобие на дадена банка, толкова много, че понякога се нарича „банка-попечител“, тъй като има право да държи пари на други хора. По принцип, целта на попечителя е да минимизира кражбата и / или загубата на средства. Coinbase е сред първите крипто компании, които да достигнат този статут, като BitGo получи наскоро одобрение от дивизията за банковото дело на Южна Дакота, за да работи и като квалифициран попечител.
Coinbase Custody Trust Company легално е отделно дружество от Coinbase. Това означава, че неговите средства и сметки ще бъдат организирани отделно от съществуващия капитал и средствата, държани от Coinbase.
Остава да се види, ако Coinbase ще иска одобрение от други юрисдикции, като ЕС, за подобно лицензиране. Според съобщението на Департамента за финансови услуги в Ню Йорк, фирмата също така е упълномощена по закон да защитава крипто активите.
Според Coinbase, това е важно допълнение към клиентите им, повечето от които използват фирмата, за да са сигурни, че правят легални сделки в пространството на криптовалутите. В своя блог, компанията пише:
„За нашите клиенти, работещи в New York State Trust Company, е нещо повече от нов лиценз – това е важна част от регулаторната яснота, която ще ни позволи да съхраняваме повече активи и да добавяме нови функции като залагания“.
Ключовата дума тук е съответствие. Докато мнозина в Биткойн общността продължават да се изправят пред бизнес модела „биткойн банка“ или притока на традиционни финансови оператори в крипто пространството, много по-нови конверсии и хора, интересуващи се от крипто, имат много по-голям страх от репресии на правителството за нерегламентираната употреба на криптовалути.
Този ход също така добавя известна степен на отчетност към Coinbase, що се отнася до притежаването на голяма валута – с новите услуги, които те могат да предложат на по-големи клиенти, те вече разполагат с нов набор от санкции и разузнавателни ъгли, които са отворени за тях.
Преди не толкова много години, да инвестираш в Биткойн беше считано за глупаво, прекалено идеалистично или направо необичайно. Днес обаче няма голяма финансова фирма или субект, който не е взел под внимание класа на активите, които създават бъдещето.
Повечето от тях имат действащи планове, за да се справят с новата реалност: блокчейн е тук за да остане, а токените, които ги захранват, са много ценни. Хората като ветерана банкер Джейми Димон могат да продължат да хулят криптовалутите, докато тихо се стремят да се възползват от тях, но днешните „умни пари“ знаят, че не трябва да вярват на епитетите му.
От самото начало Coinbase разбира, че кибер хейтърите биха предпочели да минимизират или да пренебрегнат: BTC и други криптовалути имат най-голям шанс да оцелеят, когато не са толкова активно под прицела на правителствата. Създаването и лицензирането на Coinbase custody е само последният ход на компанията в съответствие с този философски реализъм.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.