Home

Coinbase иска да улесни съхраняването на крипто за институционални инвеститори

30.01.2020 20:21 4мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Coinbase иска да улесни съхраняването на крипто за институционални инвеститори

Крипто борсата Coinbase откри нови операции за попечителство в Дъблин, за да помогне на своите институционални клиенти извън САЩ да съхраняват активите си.

Най-известна с платформата си за инвестиции на дребно, Coinbase прави институционален тласък през годините, продавайки професионални услуги за търговия и попечителство на институционални инвеститори с по-дълбоки джобове. Финансовите попечители са отговорни за държането на ценни книжа от името на своите клиенти.

Компанията в сряда обяви, че ще създаде Coinbase Custody International, ново дружество със седалище в ирландската столица, за да разшири още повече своите институционални усилия в чужбина. Въпреки че вече действа като пазител за клиенти със седалище в Европа, Coinbase твърди, че новия филиал ще бъде по-локализиран, за да отговаря на техните нужди.

 

“При липсата на ясна регулация навсякъде по света, мисля, че хората искат да са толкова близо до дома, колкото са в момента“, казва Сам Макингвал, изпълнителен директор на Coinbase Custody в интервю за CNBC. “Това е режимът, който те разбират и следят.”

 

Европа е „най-големият географски сегмент на растеж на Coinbase Custody“, каза Макингвал, като добави, че континентът ще бъде “изстрелваща точка“ за по-нататъшно международно разширяване. „Смятаме, че можем да обслужваме по-голямата част от Азия и други международни пазари извън Guardia International“

 

Понастоящем фирмата има над 7 милиарда долара активи под попечителство, като малко под 1 милиард долара са на европейски и международни клиенти.

 

Криптовалутите се оказаха не толкова удобен клас активи за банките и хедж фондове, главно поради известността им за променливостта и правната несигурност около тях. Въпреки че собствеността върху традиционните активи като акции и облигации е добре документирана и силно регулирана, криптовалутите не получават същата привилегия.

 

Регулаторните органи по света разглеждат как е най-добре да се доближат до такива активи, а в частност САЩ преследваха привеждането на някои цифрови активи съгласно законите за ценните книжа. Coinbase през миналата година създаде система за оценяване с конкурентните борсови оператори Kraken и Circle, за да се преценяват дигиталните валути по това колко са подобни на ценните книжа.

 

Тогава има потенциал инвеститорите да загубят по същество активите си, например, ако загубят буквено-цифров „частен ключ“, който им позволява да имат достъп до средствата си или ако този ключ е компрометиран и притежанията им са откраднати. Депозитарните услуги са от решаващо значение за осигуряване на активите на инвеститорите, особено за големите финансови институции, които могат да загубят много повече.

 

Макингвал заяви, че условията им за съхранение  на криптовалути представляват част от широката амбиция на компанията  да „институционализира“ криптовалутите като клас активи и да даде на по-големите инвеститори повече доверие в тях. Той каза, че институционалните предложения на компанията в крайна сметка могат да се превърнат в услуга, която „ще изглежда по-скоро като традиционна основна брокерска дейност“.

 

Понастоящем Coinbase се регулира в Ню Йорк като попечител с възможност за държане на средства от името на клиенти, но от борсата заявиха, че са свидетели на засилено търсене и предлагане на повече локализирани услуги в чужбина. Макингвал заяви, че фирмата „абсолютно” възнамерява да осигури лиценз в Европа, като един от вариантите е разрешение съгласно Директивата за пазарите на финансови инструменти на ЕС.

 

Друга причина някои големи банкови фирми да странят от търговията с криптовалути е волатилността. Биткойн – най-ценната  криптовалута в света, която през 2017 година достигна до 20,000 долара за монета, преди рязко да се срине през следващата година.

 

Въпреки тези опасения, има признаци, че големи инвеститори започват да проявяват интерес към пространството. Инвестиционната компания Fidelity миналата година стартира ново дружество, фокусирано върху попечителството и извършване на сделки за криптовалути, докато J. P. Morgan започна да въвежда собствена дигитална валута за клиенти на плащания на едро.

 

Междувременно Facebook отново предизвика диспут  за подобни виртуални валути, след като обяви собствените си планове за разработване на блокчейн базиран токен, наречен Libra. Проектът, който се ръководи от Facebook, обаче забеляза сериозен натиск от страна на регулаторите и напускането на партньори с големи имена като Mastercard и Vodafone

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Основателят на Cardano ще се срещне с президента на Аржентина

Чарлз Хоскинсън, основател на Cardano, ще се срещне с президента на Аржентина Хавиер Милей през октомври, за да обсъди ролята на блокчейн в оформянето на бъдещите икономики.

19.09.2024 21:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Ще има ли други понижения на лихвите от страна на Фед?

На 18 септември Федералният резерв на САЩ направи забележителен ход, намалявайки лихвените проценти с 50 базисни пункта, с което постави началото на нов цикъл на облекчаване.

19.09.2024 20:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Стабилността на цената на Биткойн е от решаващо значение за миньорите

Биткойн миньорите може да отчетат GAAP нетна печалба през това тримесечие, ако цената на Биткойн остане над $62,000 до края на месеца.

19.09.2024 19:30 1мин. четене Kosta Gushterov

Binance отчита 40% ръст на институционалните инвеститори

Според главния изпълнителен директор Ричард Тенг интересът към Binance от страна на институционални и корпоративни инвеститори рязко се е увеличил с 40% през тази година.

19.09.2024 18:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.