Стойността на Coinbase Global Inc (NASDAQ: COIN) наскоро спадна с почти 30%, а Джим Креймър, известен инвеститор, не я смята за добра инвестиционна възможност.
Креймър изрази разочарованието си от липсата на приток на средства към крипто борсата по време на неотдавнашните банкови фалити в предаването „Squawk Box“ на CNBC.
Той сподели, че е виждал как Coinbase ще се възползва от фалитите на банките и да привлече повече инвеститори, но това не се случи. Поради това той не би инвестирал в компанията.
Coinbase наскоро получи „Wells notice“ от Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) за нарушаване на американските закони за ценните книжа. Въпреки това, стойността на акциите на Coinbase все още е с 90% по-висока спрямо началото на годината.
В четвъртък анализатор на Bank of America (BoA) съобщи, че обемът на транзакциите на Coinbase е останал непроменен през първото тримесечие и че компанията не е успяла да постигне консенсусните оценки с разлика от $24 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano: Силни фундаменти сочат към потенциален скок на цената на ADA
Това е нещо, което си струва да се отбележи, тъй като обемът на транзакциите допринася значително за приходите на компанията. Джейсън Купфербърг от BoA също така съобщи за 6% спад в броя на тегленията на приложението и потвърди своя рейтинг сигнализиращ „слабо прядставяне“ за акциите на Coinbase.
Той добави, че пазарната капитализация на USDC е спаднала с 24% от началото на банковата криза, което може да увеличи риска за оценките на приходите от лихви през следващите няколко тримесечия.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.