Рутинна транзакция в Citigroup претърпя неочакван обрат, когато към сметката на клиент по погрешка са добавени зашеметяващите $81 трилиона вместо предвидените $280.
Мащабната грешка, свързана с рядко използвана платежна система, е резултат от това, че служител не е коригирал поле, съдържащо 15 предварително попълнени нули.
Грешката, засегнала сметка в Бразилия, останала незабелязана в продължение на няколко часа, преди да бъде сигнализирана от трети служител.
Оттогава банката потвърди, че вътрешният контрол бързо е установил грешката, като е гарантирал, че в действителност не са преведени никакви средства.
За инцидента бяха информирани регулаторните органи, включително Федералния резерв и Службата за валутен контрол.
Това не е първият случай, в който Citigroup се сблъсква с подобен проблем – вътрешни доклади сочат, че само през 2024 г. банката е преживяла поне десет други значителни грешки при транзакции, всяка от които е включвала суми, надхвърлящи $1 милиард.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.