Circle, разработчикът на стабилната монета USDC, ще пусне собствена версия на своя токен в мрежата Arbitrum на 8 юни.
Собственият токен ще замени съществуващата версия, базирана на Етериум, като ще работи директно в мрежата на Arbitrum. Този ход има за цел да повиши скоростта на транзакциите и да подобри оперативната съвместимост в блокчейн екосистемата.
Circle планира да използва протоколи за прехвърляне между веригите, за да осигури по-бързо време за прехвърляне и да премахне забавянията при теглене.
Пазарът на стабилни монети е изпълнен с предизвикателства, като компаниите изпитват спад в пазарния дял.
Въпреки това Tether (USDT) отбеляза ръст на пазарния си дял, достигайки пазарна капитализация от над $83 милиарда.
Въвеждането от Circle на USDC в Arbitrum има за цел да подобри скоростта на транзакциите и да насърчи оперативната съвместимост в рамките на екосистемата на криптовалутите.
Понастоящем USDC е втората по големина стабилна валута и петата по големина криптовалута с пазарна капитализация от $28.9 милиарда. През май тя за кратко загуби обвързаността си с щатския долар поради държане на резерви във фалирала банка, но бързо възстанови стабилността си.
С развитието на пазара на стабилни монети стратегическото решение на Circle да пусне родна USDC в Arbitrum ще повлияе на пазарната ѝ позиция и на по-широкото приемане на USDC.
Новата родна версия ще рационализира движението на USDC между Етериум и други поддържани вериги, като допълнително ще повиши неговата полезност и потенциал.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.