IOTA изпълни първата фаза от Chrysalis проекта, началото на редица подобрения, които ще кулминират с IOTA 1.5.
Актуализацията донася редица подобрения, които да подсилят представянето на мрежата. Цената на токенът на мрежата – MIOTA – се е повишила с 14.49% в последните 24 часа.
Според фондацията IOTA, Chrysalis ще донесе “значителни подобрения за представянето, използваемостта и надеждността”. Това включва капацитета нужен за обработката на по 1,000 транзакции в секунда и способността те да се потвърждават в рамките на 10 секунди.
Първата фаза на актуализацията включва всевъзможни подобрения, включително:
Втората фаза ще добави няколко други функции, включително UTXO модел, подобен на този на Биткойн, атомни транзакции, преизползваеми адреси и бинарни транзакции.
Най-общо казано, тези промени ще подобрят използваемостта повече, отколкото скалируемостта.
Първата фаза на Chrysalis вече е стартирала, втората фаза ще е завършена до края на октомври 2020. Chrysalis също ще направи IOTA по-годна за употреба от големи корпорации и правителства.
IOTA не е структурирана като другите блокчейни. Тя не преминава през хард форкове като останалите проекти.
Вместо това, има всевъзможни подобрения на мрежата, които разработчиците имплементират в различни времена, IOTA претърпява друга актуализация, която ще децентрализира мрежата, като премахне един от централните нодове, за да приложи по-разпределена система.
След години на съдебни битки и правна несигурност, Ripple най-накрая постигна споразумение с Комисията за ценни книжа и борси на САЩ, което бележи края на един от най-дългите спорове в крипто индустрията.
Нов импулс заля пазара, като Етериум е един от най-печелившите алткойни.
XRP преживява нова вълна на спекулативен импулс, като откритият интерес на пазарите на деривати се доближава до нива, невиждани през последния месец.
Етериум преживя драстично ценово рали, като скочи с 25% в рамките седмица – най-рязкото повишение от 2021 г. насам.