Вторият най-скъп незаменим токен (NFT) бе продаден за $28.9 милиона чрез аукционната къща Christie's във вторник.
„Human One“ на художника Beeple изобразява фигура, подобна на астронавт, ходеща в полупрозрачна кутия, описвайки го като „първия портрет на човек, роден в метавселената„.
На друго място Beeple сравнява „Human One“ с „абонаментна услуга„, добавяйки, че собственикът също „купува непрекъснат достъп до мен, да актуализирам творбата„. (Произведението работи на Етериум блокчейна, което позволява на Beeple да актуализира и променя работата.)
on display at @ChristiesInc NYC now✨ pic.twitter.com/Jt0DIv1Cwl
— beeple (@beeple) November 2, 2021
„Докато творбата беше продадена снощи, [тя] не е готова„, каза той в уебинар в сряда.
„Ще продължа да променям произведението през остатъка от живота си. Това е нещо, което е много вълнуващо за мен и мисля, че е много по-аналогично на това как хората ще оценят изкуството в бъдеще.„
Райън Зурер, бивш партньор в Polychain Capital, спечели аукциона.
„Така хората ще гледат на изкуството в бъдеще като на нещо динамично. Слизаш сутринта и творбата изглежда по един начин. Прибираш се от работа и тя изглежда по друг„, каза Beeple.
„Тя просто продължава да се развива, изненадва и просто добавя към красотата си.“
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: NFT продажбите на Solana достигат половин милиард за три месеца
Майк Винкелман, подвизаващ се под псевдонима Beeple, се прочу през март миналата година за продажбата на своя NFT, „The First 5,000 Days“ за над $69 милиона в същата аукционна къща. Творбата остава най-скъпо продаденото крипто произведение на изкуство.
В началото на седмицата крипто пазарът бе подложен на нов продажбен натиск, който разшири спада от неделя, тъй като трейдърите реагираха на последните събития.
Тази седмица няколко ключови икономически доклада от САЩ могат да повлияят на посоката на крипто пазарите, които остават силно чувствителни към по-широките макроикономически тенденции.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.