Членовете на Libra Association тепърва трябва да внесат по $10 милиона в подкрепа на платформата за дигитална валута Libra, тъй като според доклад на BBC, публикуван на 23-ти октомври, нито една от 20-е фирми, партниращи си с Facebook, не са се ангажирали финансово.
Социалната медия е под нарастващ регулаторен натиск, от първоначалното обявяване на проекта през юни. Преди две седмици бе съобщено, че Mastercard, Visa и eBay се присъединяват към PayPal при „масовото напускане“ на Асоциацията. Всичко се влоши, когато Г-7 обяви, че проектът трябва да бъде спрян, докато Facebook не може да докаже, че Libra е безопасна и сигурна за потребителите.
Източник каза пред BBC, че конфликтите с Асоциацията са накарали Facebook да се дистанцира:
Видяхме, че Facebook започва малко да се отдръпва от Асоциацията, но определено това е предизвикателство за тях.
Друг източник коментира таксата от $10 милиона за присъединяване към организацията, казвайки, че няма срок за нейното събиране.
„Не е вариант да се съберат куп пари от различни хора и след това да се измисли цялостната структура. Смятам, че трябваше да съставим и ратифицираме бюджет, и след това да измислим как да финансираме този бюджет, а не обратното.“
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.