Беноа Кьоре, член на изпълнителния съвет на Европейската Централна Банка (ЕЦБ), заяви, че финансовите регулатори трябва да действат бързо, за да се подготвят за стабилната монета на Facebook.
Според Bloomberg, Кьоре твърди, че разрешаването на развитието на нови финансови услуги и класове активи без ясна регулаторна рамка е безотговорно. Той направи следното заключение:
Ние финансовите регулатори трябва да действаме по-бързо, отколкото досега.“
Според Кьоре, развитието на дигиталните активи разкрива пропуски в настоящите финансови регламенти и подчертава бавния темп на приемане на нови технологии от страна на банките:
Всички тези проекти са доста полезен „будилник“ за регулатори и публични органи, тъй като те ни насърчават да повдигнем редица въпроси и може да ни накарат да подобрим начина, на работа.
Като цяло, ЕЦБ подхожда предпазливо с крипто активите, като един от служителите на банката прогнозира, че криптовалутите ще се окажат „абсолютни небивалици“. Банката също така обсъди възможните ползи и недостатъци на дигитални валути на централни банки.
Реакцията на Кьоре е в съответствие с предсказанията на Джереми Алер, съосновател и главен изпълнителен директор на платежната компания Circle. В интервю за Bloomberg, Алер отбеляза, че се надява Libra да задейства разработването на национални политики за дигитални активи.
Миналата седмица, Комисията по финансовите услуги на Камарата на представителите на САЩ поиска от Facebook и неговите партньори да прекратят развитието на стабилната монета, именувана Libra.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.