Чилийският крипто обмен Crypto МКТ наскоро обяви, че гражданите на страната вече могат да купуват продукти и услуги с криптoвалути от над 5,000 търговци чрез нова интеграция на процесор за крипто плащания.
Според съобщението, партньорството между Crypto MKT и платформата за онлайн плащания Flow.cl позволи на търговците да добавят опции за плащане с криптовалути чрез платформа, наречена CryptoCompra.com.
Платформата на CryptoCompra се предлага в Чили, Аржентина, Бразилия и Европа и позволява на клиентите да плащат на бизнеси, използвайки bitcoin, stellar или ethereum, като позволяват на търговците да получават плащанията си в pesos – фиатната валутата на страната.
Съобщението гласи (грубо преведено):
Има гаранционен фонд, който позволява плащанията да не бъдат повлияни от големи увеличения или намаления на цените на Биткойн, Етериум и Stellar. Това дава спокойствие и сигурност на клиента, тъй като няма да има изненади в плащанията си.
Освен това се посочва, че приемането на криптовалути позволява на бизнеса да приема плащания от цял свят и им дава шанс да бъдат признати за „авангардна компания“, която може да се радва на бързи и сигурни плащания.
Развитието е забележително, тъй като Чили е страна, в която най-големите обмени на криптовалути – Orionx, Buda и Crypto МКТ, издържаха това, което се смяташе за обща забрана за крипто индустрията, тъй като местните банки затвориха сметките на обмените.
Обмените подадоха жалба срещу борсите банките Itau Corpbanca, банката на Нова Скотия и държавната Banco Estado в апелативен съд, който се съгласи да ги изслуша. Антимонополитният съд на Чили нареди на две големи банки, Banco Estado и Itau Corpbanca, да отворят отново сметките на Buda, която според съобщенията е имала дневен обем на търговия над 1 милион долара, преди сметките ѝ да бъдат закрити.
Orionx по-късно спечели делото срещу Banco Estado, тъй като съдът отбеляза, че финансовата институция е направила „произволно и незаконно действие“ при затварянето на сметката. Макар, че не е ясно дали сметките на Crypto MKT са били отворени отново, другите два случая сякаш намекват това.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.