Четвъртият по големина доставчик на телекомуникационни услуги в света, японския Nippon Telegraph and Telephone (NTT), е подал патент за използване на блокчейн технологии за договорно споразумение, съобщи изданието на US Trademark and Patent Office (USPTO) на 19-ти юли.
Заявлението за патент на NTT пише, че проблемът с договорите на блокчейн е, че всяка сделка „съдържа само електронен подпис на подателя“, тъй като „доказателството за договорно споразумение от страна на получателя не е оставено в сделката“.
Патентът предлага „прост, възможен начин за решаване на този проблем, например да включите електронните подписи на всички участващи страни в една сделка“.
Подробности за патента описват изобретение с цел „оставяне на доказателства за договор за блокчейн“, като се използва един електронен подпис за всяка сделка между участващите страни. Патентният документ продължава, че втората цел е „да се поддържа надеждността“ по време на този процес.
Предложението за патент на NTT е едно от няколкото, които вече са се появили от големите корпорации тази седмица. Както се съобщава на 18 юли, както Mastercard, така и Bank of America също издадоха документация за изобретения, базирани на блокчейн.
Междувременно глобалната телекомуникационна индустрия изглежда ще се възползва значително от блокчейн през следващите пет години. Доклад, публикуван по-рано този месец, подчертава как технологията може да допринесе с близо 1 млрд. долара за сектора до 2023 г. от само 46 млн. долара в днешно време.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.