Кралско семейство от Чехия планира да използва NFT, за да помогне за възстановяването на техните исторически имоти и обширна колекция от произведения на изкуството.
Благородното семейство Лобковиц планира NFT търгове за сертификати за дигитална реставрация за техните исторически имоти и ценна колекция от произведения на изкуството. В допълнение към незаменимите токени, принц Уилям Рудолф Лобковиц планира конференция следващия месец в Прага в двореца на фамилията.
Според 27-годишния принц семейството не получава публично финансиране. Освен това тези места и предмети се считат за национално богатство и не могат да бъдат пуснати за продажба без одобрение от правителството.
И тук влиза в сила функционалността на NFT. „Баща ми понякога казва, че сме най-богатите бедни хора в света. Ще покажем някои произведения, които отчаяно се нуждаят от реставрация“, каза Лобковиц. Един пример за тези кралски NFT ще бъде анимирана колекция. Тя изобразява деградацията и обновяването на панел от сграфито на Херкулес в замъка Нелахозевес.
Младият чешки принц вярва, че NFT са бъдещето и че това ново начинание е средство за връзка с по-младата аудитория.
Както бе споменато по-горе, заедно с колекцията от NFT, ще има конференция по темата за NFT. Лобковиц също покани няколко художници да продават NFT с половината от приходите за реставрация.
През последната година NFT пробиха път в почти всяка индустрия – от спорт и мода до музика и недвижими имоти. Чрез тези новаторски колекционерски материали създаването на метавселената е по-скоро реалност.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Кои NFT пазари се представят най-добре до този момент?
Дори някои от големите аукционни къщи в света се впуснаха в NFT манията, като Christie’s е най-добрият пример за това. Въпреки че имотите на Лобковиц не са големи музеи, те са подобни на големи институционални колекции. В Обединеното кралство Британският музей наскоро планира влизането си в пространството на NFT с японския художник Кацушика Хокусай.
В допълнение, световноизвестният Руски държавен музей Ермитаж пусна своя собствена NFT колекция на Binance. Тъй като NFT стават все по-популярни, приемането от големите културни институции ще продължи.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.