Начало » Блокчейн » Централната банка на Китай не иска да пренасочи всичките си традиционни плащания към блокчейн

Централната банка на Китай не иска да пренасочи всичките си традиционни плащания към блокчейн

23.02.2020 21:03 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Централната банка на Китай не иска да пренасочи всичките си традиционни плащания към блокчейн

Институтът за изследване на дигитални валути към Китайската народна банка издаде изявление, което допълнително усложнява очакванията на хората за приемане на блокчейн в страната.

Има постоянен шум в медийното пространство около пренасочването на Китай към блокчейн като официална държавна политика. Нововъзникващата велика сила разглежда технологията като притежаваща потенциал да й даде предимство в бързо променящата се глобална икономика. Ето защо Китай планира да пусне собствена дигитална валута, наречена DCEP, в близко бъдеще.

Въпреки че Китай се ангажира с блокчейн откакто президентът Си Дзинпин официално се ангажира с нея, съществуваше постоянна несигурност около това колко далеч ще стигне. Ще замени ли Китай цялата си платежна инфраструктура и ще я прехвърли към блокчейн?

Според публикувана книга от Института за изследвания на дигитални валути, най-многолюдната държава в света не планира да използва блокчейн за традиционните плащания. Вместо това, използването на блокчейн в страната ще се съсредоточи върху сетълмент, финансиране на търговията и пазара на имоти.

Безкасовите опции като WeChat и AliPay вече доминират ежедневните плащания в Китай. Като се има предвид, че не е наложително да се премине към блокчейн в тези области, държавата вместо това се съсредоточи върху привеждането на технологията в мащабни сделки в икономиката. Те често включват области, които са били документи, и усложненията често пречат на ефективността, като в сферата на търговията с чуждестранна валута.

Въпреки че последните коментари на Института за изследвания на дигитални валути не показват промяна на предишната политика, те изясняват изричните цели на мечтата на Китай за блокчейн. Ясно е, че масовото приемане ще дойде на институционално ниво – например миналата година бе съобщено за правителствената платформа за плащане на сметки, базирана на правителството, която понастоящем се намира в провинция Джъдзиен.

Всичко това подчертава твърдата позиция на Китай да бъде за „блокчейн, а не за криптовалути“. Тази политика за подписване е изброена многократно от държавните цензори и илюстрира дълбок проблем за индустрията в световен мащаб. Въпреки че в момента Китай води света в приемането, може би някой ден ще осъзнае, че човек не може да има защитени блокчейн мрежи без криптовалути.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Топ 10 крипто проекти по активност на разработките

Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.

01.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

XRP Ledger с нововъведение за разширяване на мултиверижната функционалност

XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.

30.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският блокчейн закон и значението му за бъдещето на криптовалутите

Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.

29.06.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Топ 10 DeFi проекти по развитие през този месец

Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.

28.06.2025 20:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.