НАЧАЛО Блокчейн

Централната банка на Китай не иска да пренасочи всичките си традиционни плащания към блокчейн

23.02.2020 21:03 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Централната банка на Китай не иска да пренасочи всичките си традиционни плащания към блокчейн

Институтът за изследване на дигитални валути към Китайската народна банка издаде изявление, което допълнително усложнява очакванията на хората за приемане на блокчейн в страната.

Има постоянен шум в медийното пространство около пренасочването на Китай към блокчейн като официална държавна политика. Нововъзникващата велика сила разглежда технологията като притежаваща потенциал да й даде предимство в бързо променящата се глобална икономика. Ето защо Китай планира да пусне собствена дигитална валута, наречена DCEP, в близко бъдеще.

Въпреки че Китай се ангажира с блокчейн откакто президентът Си Дзинпин официално се ангажира с нея, съществуваше постоянна несигурност около това колко далеч ще стигне. Ще замени ли Китай цялата си платежна инфраструктура и ще я прехвърли към блокчейн?

Според публикувана книга от Института за изследвания на дигитални валути, най-многолюдната държава в света не планира да използва блокчейн за традиционните плащания. Вместо това, използването на блокчейн в страната ще се съсредоточи върху сетълмент, финансиране на търговията и пазара на имоти.

Безкасовите опции като WeChat и AliPay вече доминират ежедневните плащания в Китай. Като се има предвид, че не е наложително да се премине към блокчейн в тези области, държавата вместо това се съсредоточи върху привеждането на технологията в мащабни сделки в икономиката. Те често включват области, които са били документи, и усложненията често пречат на ефективността, като в сферата на търговията с чуждестранна валута.

Въпреки че последните коментари на Института за изследвания на дигитални валути не показват промяна на предишната политика, те изясняват изричните цели на мечтата на Китай за блокчейн. Ясно е, че масовото приемане ще дойде на институционално ниво – например миналата година бе съобщено за правителствената платформа за плащане на сметки, базирана на правителството, която понастоящем се намира в провинция Джъдзиен.

Всичко това подчертава твърдата позиция на Китай да бъде за „блокчейн, а не за криптовалути“. Тази политика за подписване е изброена многократно от държавните цензори и илюстрира дълбок проблем за индустрията в световен мащаб. Въпреки че в момента Китай води света в приемането, може би някой ден ще осъзнае, че човек не може да има защитени блокчейн мрежи без криптовалути.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Какво трябва да знаете за Solana, преди да решите да купите

Очевидно е, че пазарът на криптовалути възвърна популярността си сред инвеститорите. След спада през 2022 г. цените на криптовалутите нараснаха значително през последните 15 месеца.

15.04.2024 21:00 2 мин. четене

Нов блокчейн проект набра $100 милиона финансиране

Berachain (BERA), блокчейн, фокусиран върху децентрализираните финанси (DeFi), разкри, че е набрал впечатляващите $100 милиона в последния си кръг на финансиране.

14.04.2024 11:00 2 мин. четене

Дългоочакван Етериум проект стартира основната си мрежа

EigenLayer, протоколът за рестейкинг на Етериум (ETH), официално обяви старта на своята мрежа в неотдавнашно изявление, публикувано в X.

10.04.2024 13:00 1 мин. четене

Нов блокчейн засенчва Етериум и Arbitrum по обем на транзакции

Решението на Coinbase за мащабиране от втори слой, Base, демонстрира по-висока производителност в сравнение с платформи като Arbitrum и Етериум, особено по отношение на дневния обем на транзакциите.

07.04.2024 17:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.