Изглежда, че цените на петрола са на път да отбележат втори пореден седмичен спад, тъй като в петък продължиха да се понижават поради опасенията за търсенето и съмненията относно възможността за ядрено споразумение между САЩ и Иран.
По време на ранната сутрешна търговия фючърсите на суровия петрол тип „Брент“ се понижиха с 0.5%, или 35 цента, достигайки $75.6 за барел към 10:30 ч. българско време, докато фючърсите на американския суров петрол тип „West Texas Intermediate“ също отбелязаха лек спад от 0.5%, или 35 цента, установявайки се на ниво от $70.94.
Според Сатору Йошида, стоков анализатор в Rakuten Securities, се очаква в близко бъдеще цените на петрола да останат в тесен диапазон от около $70, с леки колебания от около $3.
В четвъртък и двата бенчмарка отбелязаха спад от около $1, възстановявайки се от по-ранните загуби от над $3, след като САЩ и Иран отрекоха доклад на Middle East Eye, според който са близо до постигане на ядрено споразумение.
За седмицата бенчмарковете бяха на път да претърпят загуби от около 1%, което би съответствало на спада от предходната седмица.
Първоначално цените на петрола се повишиха в началото на седмицата в отговор на ангажимента на Саудитска Арабия за значително съкращаване на добива. Впоследствие обаче тези печалби бяха намалени поради увеличените запаси от горива в САЩ и слабите данни за китайския износ.
Йошида подчерта, че опасенията за ограничено предлагане и нарастващо търсене през шофьорския сезон в САЩ, които потенциално биха могли да доведат до повишаване на цените, са неутрализирани от опасенията, свързани с бавното възстановяване на търсенето на горива в Китай.
„Икономическото възстановяване на Китай беше разочароващо, което не подкрепи цените на суровия петрол„, обясни анализаторът на OANDA Едуард Моя.
Източник: Reuters
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.