Цените на петрола се понижиха за трети пореден ден поради опасенията за слабо търсене от страна на Китай. Освен това за низходящата тенденция допринесоха по-силният долар и хладните настроения на капиталовите пазари.
Суровият петрол тип „Brent“ се понижи към $84.2 за барел след спад от 0.7% през предходните две сесии, а „West Texas Intermediate“ се колебае близо до $81.4.
Във вторник щатският долар се укрепи за втори ден след опита за покушение срещу кандидата за президент на САЩ Доналд Тръмп, създавайки предизвикателна среда за суровините, включително за петрола.
Въпреки че са по-високи за годината, цените на суровия петрол се колебаят между $75 и $95.
Това се дължи на съкращаването на доставките от ОПЕК+, което се конкурира с опасенията за потреблението в Китай, което е предпазливо след най-бавния икономически растеж в страната от пет тримесечия насам.
Тази волатилност достигна многогодишно дъно преди Третия пленум тази седмица – важно събитие, което определя широки икономически и политически политики.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.