Цените на петрола се понижиха за трети пореден ден поради опасенията за слабо търсене от страна на Китай. Освен това за низходящата тенденция допринесоха по-силният долар и хладните настроения на капиталовите пазари.
Суровият петрол тип „Brent“ се понижи към $84.2 за барел след спад от 0.7% през предходните две сесии, а „West Texas Intermediate“ се колебае близо до $81.4.
Във вторник щатският долар се укрепи за втори ден след опита за покушение срещу кандидата за президент на САЩ Доналд Тръмп, създавайки предизвикателна среда за суровините, включително за петрола.
Въпреки че са по-високи за годината, цените на суровия петрол се колебаят между $75 и $95.
Това се дължи на съкращаването на доставките от ОПЕК+, което се конкурира с опасенията за потреблението в Китай, което е предпазливо след най-бавния икономически растеж в страната от пет тримесечия насам.
Тази волатилност достигна многогодишно дъно преди Третия пленум тази седмица – важно събитие, което определя широки икономически и политически политики.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.