В понеделник Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) заведе дело срещу Binance, водещата борса за криптовалути по отношение на обема на търговията, както и срещу нейния главен изпълнителен директор Чанпенг Джао.
CFTC подаде иск във федерален съд в Чикаго, твърдейки, че Джао и Binance са нарушили разпоредбите за търговия и деривати. След новината за делото цената на двете най-големи криптовалути по пазарна капитализация – Биткойн и Етериум, спадна.
През последния час Биткойн падна до $26,800, но бързо се възстанови обратно над $27,100 към момента на писане на статията. Цената на Етериум се понижи с 2.8% и в момента се търгува близо до $1,700.
В иска CFTC твърди, че от юли 2019 г. Binance е управлявала механизъм за търговия с деривати върху дигитални активи в САЩ, позволявайки на жителите на САЩ да търгуват с фючърси, суапове и опции върху криптовалути като Биткойн, Етериум и Лайткойн.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Анализатор споделя предупреждение за корекция
В иска се посочва също, че Binance се опитва да разшири присъствието си в САЩ, въпреки че твърди, че не позволява на жителите на САЩ да имат достъп до платформата ѝ.
Твърди се, че крипто борсата е нарушила федералните закони, които са от съществено значение за целостта и жизнеността на финансовите пазари в САЩ, като не е спазила разпоредбите за предотвратяване на прането на пари и финансирането на тероризъм.
В иска бяха представени съобщения от приложението за криптирани съобщения Signal, събрани от телефона на Джао, в които той инструктира представителите на Binance да използват Signal за комуникация с клиенти, базирани в САЩ.
Canary Capital се готви да направи следващия си ход в крипто ETF надпреварата – този път с продукт, фокусиран върху токена TRX на Tron.
От Sygnum Bank прогнозирта потенциален подем на алткойните през второто тримесечие на 2025 г., посочвайки по-строгите регулации и нарастващия интерес на потребителите.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.