Японската агенция за финансови услуги (FSA) наскоро предприе стъпки към регулирането на крипто борсите в страната.
Като част от тези усилия FSA предупреди четири борси, включително Bybit, за това, че работят без надлежна регистрация. В предупреждението се изисква тези компании да се регистрират като крипто борси, за да продължат дейността си.
Конкретно Bybit получи подобни предупреждения и от регулатора на Обединеното кралство преди време.
Тези предупреждения показват повишеното внимание на Япония към регулирането на крипто индустрията, както се вижда от последните събития, като исканията за регулиране на свързани с крипто банки от страна на САЩ и ЕС и предстоящото въвеждане на законопроект за стабилните монети.
Законопроектът скоро ще влезе в сила и се очаква да рационализира процесите на сетълмент, въвеждайки подкрепена с йени стабилна монета, известна като Progmat Coin.
Засиленият регулаторен контрол засегна и Bybit, която се сблъска с предупреждения от канадските власти и съкращения на персонала поради пазарния спад от 2022 г. Изглежда обаче, че борсата работи както обикновено, въпреки че регулаторите засилват наблюдението си над нея.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Dogecoin поскъпна с 25% за по-малко от час – ето защо
Като цяло предупрежденията на FSA към нерегистрирани борси като Bybit подчертават важността на спазването на регулаторните изисквания в крипто индустрията.
Тъй като пазарът продължава да се развива, вероятно и други регулаторни органи ще предприемат стъпки, за да гарантират, че крипто борсите работят в рамките на установените закони и разпоредби.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.
Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.
От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.