Тъй като световната въздухоплавателна индустрия е в смут поради предизвикани от пандемия закъснения и анулиране на полети, стартъп от България предлага възможност на пътниците да получат обезщетение в Биткойн.
Стартъпът в България предлага на пътниците компенсации във фиат, тъй като започна операциите си през юни 2019 г., но сега добави криптовалута като опция за изплащане.
Тъй като BTC е волатилен актив, потребителите могат да изберат дали искат да заключат цената в деня, в който се регистрират за своя полет, или в деня, в който пътуват. Например, честият летец, който е резервирал полет миналата седмица и е заключил курс в приложението, когато Биткойн е бил на цена от $11,000, би спечелил прилична възвръщаемост от полет, който се е забавил днес, когато BTC е над $12,000.
Colibra заявява, че ще гарантира изплащане в Биткойн за всеки потребител, забавен с един час или повече, независимо от причината, която авиокомпанията предоставя.
В ЕС авиокомпаниите са длъжни да компенсират всеки пътник за закъснения от три или повече часа, които са по вина на компанията.
Приложението работи, като подава обезщетение за всички пътници, отговарящи на условията, засегнати от закъснение от поне три часа и споделя средствата с всички пътници, които са били забавени с повече от един час. Според стартъпа, шансът да изпитате 90-минутно закъснение е 30 пъти по-голям от тричасово закъснение, така че пътниците получават обезщетение по-често.
Във Франция, застрахователната компания AXA е използвала подобен процес на компенсация на базата на блокчейн за пътници, чиито полети се забавят повече от два часа.
Въпреки това, сега по-малко хора летят, отколкото по същото време миналата година, поради авиокомпании и власти, които се опитват да забавят разпространението на коронавируса. Глобалният доставчик на данни за пътуванията OAG посочва, че броят на редовни полети на 10 август е намалял с 47,9% в световен мащаб, като полетите извън Хонконг и Сингапур са намалени с изумителните 91%.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.