Coin Futures and Lending Exchange (CoinFLEX) обяви, че от февруари 2019 г. ще предоставя фючърсни договори за криптовалути на азиатските инвеститори.
CoinFLEX стартира през февруари 2018 г. като CoinfloorEX, подразделение на Coinfloor, най-старият британски Биткойн обмен.
Новата платформа е съсобственост на компанията майка Coinfloor и известни индустриални инвеститори като Роджър Вер, Dragonfly Capital, B2C2, Trading Technologies и други. CoinFLEX ще инициира бъдещи договори за BTC, ETH и BCH, с възможност за ливъридж до 20.
Физически доставени фючърсни договори, като тези, предлагани от CoinFLEX, са изгодни, защото техните стойности са обвързани с базовия актив. Това означава, че при изтичане на срока на договора, на собствениците на договора се предлага активът, а не плащане във валута.
Предимствата на компенсационния механизъм на CoinFLEX е, че той създава прозрачност, тъй като процесът не може да бъде манипулиран. Тази прозрачност със сигурност ще породи повече доверие на крипто пазара, който все още страда поради регулаторна несигурност.
По време на интервю за Bloomberg, Марк Лам, главния изпълнителен директор, каза следното:
Крипто дериватите биха могли да станат по-големи от спот пазарите, и основното, което задържа растежа, е липсата на физическа доставка. Обемите са занижени поради проблеми с доверието, когато става въпрос за сделки, уредени с кеш.
Bakkt обяви, че ще пусне свой физически фючърсни договори за инвеститори в САЩ.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?