НАЧАЛО Други

Броят на криптовалутите надхвърли 20,000

27.06.2022 12:41 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Броят на криптовалутите надхвърли 20,000

През 2022 г. криптопазарът е загубил над 50% от стойността си, но броят на нововъзникващите дигитални валути продължава да расте, достигайки нов рекорд.

Към 26 юни броят на криптовалутите, проследявани от CoinMarketCap, надхвърли границата от 20,000 за първи път в историята. Само през 2022 г. пазарът е добавил 3,765 нови криптовалути, което представлява ръст от 23%.

Интересно е, че въпреки появата на нови токени, Биткойн (BTC) все още доминира на пазара, като пазарната капитализация на водещата криптовалута възлиза на 42.5%.

Може да се възприеме, че новите токени, които се присъединяват към пазара, се надяват да се възползват от евентуален възход, което може да възникне от настоящата корекция. 

Пазарът може да тръгне нагоре

Въпреки че пазарът е загубил капитализацията си от над $2 трилиона, повечето анализатори твърдят, че секторът ще тръгне нагоре, като същевременно отбелязват, че настоящата среда е част от зрелостта. 

Като цяло пазарът преживя разпродажби през цялата 2022 г. на фона на проблясъци за леко възстановяване. На 25 юни пазарът възстанови около 16% от пазарната си капитализация, привличайки над $100 милиарда приток на капитал. 

Струва си да се отбележи, че оцеляването на тези 20,000 токена ще зависи най-вече от полезността на конкретната криптовалута. Съществува консенсус, че някои дигитални активи ще отпаднат със съзряването на криптопазара. 

Появата на нови активи също така ускорява дебата за регулирането, тъй като властите се стремят да защитят инвеститорите. В тази насока основателят на Cardano (ADA) Чарлз Хоскинсън препоръча самосертифициране с цел регулиране на разрастващия се пазар.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Анализатор разглежда дългосрочните перспективи на Биткойн

Според Хоскинсън властите трябва да възприемат подобен модел, използван от Службата за вътрешни приходи на САЩ (IRS) при управлението на криптовалутите.

Въздействие на липсата на регулации 

Освен това настоящата липса на регулации е сред критичните фактори за появата на криптовалутите. Например пускането на криптовалути на пазара не изисква продължителен регулаторен процес, подобен на пускането на акции на борсата. 

Въпреки че някои от активите имат за цел да подражават на утвърдени криптовалути като Биткойн, новите участници на пазара понякога са водени от измамнически мотиви, стремейки се да се възползват от разпръснатите регулации. По-специално, пазарът е бил засегнат от няколко високопрофилни крипто измами, като се откроява неотдавнашният срив на Terra (LUNA)

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

БРИКС: Ще замени ли съюза долара с криптовалути?

Страните от БРИКС развиват смела програма за отказ от щатския долар в полза на единна криптовалута за международна търговия.

23.04.2024 16:00 2 мин. четене

Уличиха двама адвокати от SEC в неправомерни действия срещу крипто проект

Двама адвокати на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) – Майкъл Уелш и Джоузеф Уоткинс – подадоха оставка след критики от страна на федерален съдия за работата им по крипто дело, свързано с платформата DEBT Box на Digital Licensing Inc.

23.04.2024 15:00 1 мин. четене

Прогноза за бъдещето на долара от Morgan Stanley

Morgan Stanley прогнозира светло бъдеще за щатския долар (USD), въпреки опасенията във финансовата сфера за неговата уязвимост в условията на многополюсен валутен пейзаж.

23.04.2024 14:00 1 мин. четене

Ето с колко може Федералният резерв на САЩ да намали лихвените проценти според BlackRock

Рик Ридър, главен инвестиционен директор на отдел “Глобален фиксиран доход” в BlackRock, предполага, че Федералният резерв (Фед) може да намали лихвените проценти два пъти тази година, тъй като инфлацията показва признаци на забавяне.

23.04.2024 12:41 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.