Експерт по поверителността, който сравнява някои от най-популярните браузъри на пазара, стигна до недвусмислено заключение: Brave "унищожава" конкуренцията.
Председателят на компютърните системи на Trinity College в Дъблин, Др. Дъглас Лейт, е автор на проучване, сравняващо Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge и Yandex по отношение на това колко лични данни споделят със ‘back-end’ сървъри. Конфигурацията по подразбиране на Brave беше най-добрата сред групата.
Проучването гласи,
„Brave е [най-насочен към поверителността] сред изследваните браузъри. Не намерихме никаква употреба на идентификатори, позволяващи проследяване на IP адрес във времето и споделяне на детайлите на уеб страниците, посетени с back-end сървъри.“
Освен това, проучването поставя шестте браузъра в три отделни групи – от най-поверителните до най-малките. Brave е единственият в първата група от браузъри, които не споделят лична информация.
Brave бе последван от Chrome, Firefox и Safari, които имат „идентификатори, свързани с инстанцията на браузъра“. Тези видове идентификатори, според проучването, продължават да се рестартират при рестартиране на самия браузър. Важното е, че тези идентификатори се премахват след като браузъра се инсталира наново.
Edge и Yandex бяха последни, тъй като и двата браузъра имат постоянни хардуерни идентификатори, които не могат да бъдат отменени, дори чрез преинсталиране на браузъра. Присъдата за тази трета група е още по-притеснителна,
„И двата изпращат идентификатори, които са свързани с хардуера на устройството и така се запазват при свежи инсталации на браузър. Edge изпраща хардуерния UUID на устройството до Microsoft. По подобен начин Yandex предава хеш на серийния номер на хардуера и MAC адреса на сървърите в back-end. Доколкото можем да кажем, това поведение не може да бъде деактивирано от потребителите.“
Както по-рано бе съобщено, Brave оказва натиск върху властите на Великобритания най-накрая да се справят с технологични гиганти като Google за грубо нарушаване на Общия регламент за защита на данните на Европейския съюз. Защитниците на поверителността ще се радват да знаят, че Brave влага парите си там, където са и техните думи.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.