Според Financial Times, мениджърът на хедж фондове Алън Хауърд, който има впечатляващо богатство от $1,35 милиарда, се подготвя да стартира нов крипто венчър, който се очаква да управлява до $1 милиард в дигитални активи.
Целта на фонда е да се справи с проблемите, свързани с управлението на новия клас активи.
Миналата година Bloomberg съобщи, че през 2017 г. Хауърд направи „значителна лична инвестиция“ в криптовалута и планира да излее повече от парите си в различни монети. Привлекателността на волатилния актив все още не го оставя на мира.
Личните криптовалути на Хауърд се контролират от Elwood Asset Management, оглавяван от Бин Рен. С помощта на нова платформа те ще създадат портфейли от крипто фондове за големи институционални инвеститори, които ще се основават на ниво на толерантност към риска, очаквана възвръщаемост и условия на ликвидност.
„Виждам това като много голяма възможност за растеж“, каза Рен.
Както бе съобщено, много хедж фондове за криптовалути трябваше да закрият операциите си през 2018 г., тъй като не успяха да оцелеят след мечия пазар. Онези венчъри, които преживяха бичия пазар през 2017 г., отчетоха средно 50% спад през следващата година.
Тези хедж фондове, които оцеляха през „крипто зимата“, все още са изправени пред проблеми с регулациите и попечителството, което ги прави рисково инвестиционно средство.
Рен твърди, че Elwood вече състави списък с 50 криптовалутни хедж фондове, които ще бъдат подходящи за техните клиенти.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.