Индия, която е член на БРИКС, успешно договори споразумения с 22 държави за използване на рупията вместо щатския долар в международната търговия.
Тези държави, предимно от Азия, Африка, Латинска Америка и други региони, се съгласиха да извършват част от търговията си, използвайки местната валута на Индия – рупията. Индия създава и специализирани банкови сметки Vostro, за да улесни транзакциите в рупии.
Въпреки това страната среща трудности, тъй като много от тези държави сега се колебаят дали да запазят рупията като част от резервите си. Намаляващата стойност на рупията спрямо щатския долар намалява нейната привлекателност, което я прави непривлекателна за държане на световни резерви.
Понастоящем валутите по подразбиране за транзакции включват щатския долар, еврото, британската лира, китайския юан, японската йена и дирхамите на ОАЕ, което изключва рупията от този кръг. Тази ситуация прави идеята за пълна замяна на щатския долар неосъществима.
Индия обаче се сблъска с реалността, представена от страна на Русия, член на БРИКС, когато управляваната от Владимир Путин държава спря търговията с петрол поради неполучаване на плащания в китайски юани.
Русия изрично заяви, че приема частично плащания в щатски долар и китайски юан, но не и в рупия. Това доведе до забавяне на значителна доставка на руски суров петрол от сорта Сокол за индийската петролна корпорация поради проблеми с валутните плащания.
Въпреки че индийското правителство изрази незаинтересованост да използва китайски юани за плащания, то посъветва страната да обмисли плащане в дирхами. Русия обаче, като част от БРИКС, остава твърда и настоява Индия да плати частично в щатски долари или китайски юани.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
Колко рупии или юани струва 1 барел суров петрол?
Долара умря обаче някои мъртъвци живеят вечно
И на децата вече е ясно, че БРИКС и всичко свързано с него е пълна скръб.
И на децата вече е ясно, мерси пълен дебил и затова децата ти че одат гладни! Казах!
Американски простотий и провокаций.Долара оставал вечен-дрън-дрън ярина!!!!
Америка УМИРААА,И НИЕ ЩЕ И ПОМОГНЕМ ДА НЕ РИТА,А ПО-БЪРЖЕ ДА СЕ БАКТИСА!!!!