Според министъра, отговарящ за интеграцията и макроикономиката в Евразийската икономическа комисия (ЕИК), Сергей Глазиев, лидерството на Русия в БРИКС през 2024 г. може да предизвика дискусии относно потенциалното членство на Турция в организацията.
Глазиев изрази това мнение по време на интервю за телевизионния канал CNN-Turk.
Той подчерта статута на Турция като важен партньор за Русия и отбеляза, че решението за присъединяване към БРИКС в крайна сметка зависи от самата държава.
Глазиев изтъкна политиката на организацията да държи вратите си отворени за нови членове, като няколко държави вече са се присъединили към нея.
Като се има предвид настоящото председателство на Русия на БРИКС, Глазиев предположи, че моментът е подходящ за проучване на потенциалното членство на Турция.
Струва си да се отбележи, че турският президент Тайип Ердоган участва в срещата на върха на БРИКС още през 2018 г., а руският президент Владимир Путин по-рано спомена възможността Анкара да се присъедини към БРИКС до 2022 г.
Към момента обаче Турция не е предприела никакви конкретни стъпки към членство.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.