В рамките на икономическия блок членовете на алианса БРИКС проучват възможността за сътрудничество по проект за космическа станция.
Досега през тази година блокът БРИКС отбеляза значителен растеж, а с предстоящата годишна среща на върха се очаква дискусиите относно икономическите политики за насърчаване на растежа на местните валути и потенциалното разширяване на групата да заемат централно място, оформяйки траекторията на блока в обозримо бъдеще.
Според CNN руската космическа агенция е отправила предложение към блока БРИКС, предлагайки съвместен модул за планираната орбитална космическа станция.
Миналата година Русия прекрати дългогодишното си партньорство с НАСА и впоследствие реши да се оттегли от Международната космическа станция и да прекрати сътрудничеството си със САЩ. Сега страната се стреми да установи свое собствено космическо присъствие в сътрудничество с държавите от БРИКС.
Една от интригуващите области на сътрудничество, която излезе наяве, е възможността за изграждане на уникална космическа станция от алианса БРИКС. Според информацията Русия е предложила на своите колеги от БРИКС възможността да участват в изграждането на тази космическа станция.
Това решение за създаване на тяхна космическа станция следва оттеглянето на Русия от партньорството с НАСА. В резултат на това страната планира да изстреля своята Руска орбитална система (ROS) през 2027 г., като според ръководителя на програмата Владимир Кожевников между 2028 и 2030 г. ще бъдат изградени четири допълнителни модула.
Изглежда, че проектът за космическа станция е открил нова точка на партньорство за блока БРИКС. CNN съобщи, че директорът на руската космическа агенция Юрий Борисов е отправил покана, като е предложил на страните от БРИКС да обмислят участие в съвместния проект за космическа станция.
Има големи очаквания за потенциалните ползи от това начинание за напредъка на бъдещите космически изследвания, особено с информация, която може да бъде от решаващо значение за мисии до Марс или Луната. Освен това включването на държавите от БРИКС би могло да има положително въздействие върху цялостния успех на проекта.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.