В момента в рамките на алиансът БРИКС се обсъжда въвеждането на нова валута. Основната цел на тази валута е да се намали глобалното влияние на щатския долар и да се създаде алтернатива, която може да се използва за международни транзакции между държавите.
Въпреки това се появиха някои предизвикателства посочени от управителя на руската централна банка Елвира Набиулина.
Изявлението на Набиулина предизвика безпокойство и сложи точка на амбициите на руския президент Владимир Путин да отстрани американския долар в световен мащаб. Управителят посочи, че успешното формиране на валутата на БРИКС изисква съгласието и сътрудничеството на различни заинтересовани страни.
Макар да призна значимостта на валутата, тя подчертава и сложността на проекта, посочвайки, че въвеждането на нова световна търговска валута не е лесна задача.
Освен това необходимата инфраструктура за подпомагане на глобалните транзакции, използващи новата валута, все още не е напълно изградена, което допълнително увеличава предизвикателствата. Алиансът на БРИКС работи усърдно върху разработването на платежната инфраструктура, необходима за безпроблемното функциониране на предложената валута.
Още преди въвеждането на валутата на БРИКС Русия и Китай активно убеждават други държави да се откажат от щатския долар, като част от усилията си за придобиване на глобално господство.
Пътят към постигането на тази цел обаче остава несигурен поради различните трудности и пречки, свързани с въвеждането и широкото разпространение на нова международна валута.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.
Тази валута е въздух под налягане и няма никакво бъдеще, след като е измислена от аборигени.
Пуци, като ти гледам името,и ти си от някое аборигенско племе…😂
Марио, аз пък като гледам твоето мога да си помисля, че си някой джендър или някой хахо. Голям си умник след като смяташ че това са истински имена, а по отношение на валутите разбираш толкова колкото една маймуна разбира от квантова физика.
Ти си въздух под налягане. Тази валута е обезпечени със злато, а долара е абезпечен единствено с юнашко доверие. На практика единствената валута без покритие. По същество долара не е банкнота. Банкнотата е документ за притежание на определени активи от банката издател на банкнотата. Долара няма такова. Шарена хартия.
Аборигени ама ще въртят света
Да,Васко! Еврейската измислица бавно,но сигурно върви към края си. Още малко разум и смелост!