Според неотдавнашно проучване, проведено от Henley & Partners, се очаква през следващото десетилетие населението на страните от БРИКС да се увеличи значително, което ще отбележи значителен ръст в натрупването на богатство в този колектив.
Според доклада, публикуван в сътрудничество с глобалната разузнавателна компания New World Wealth, броят на милионерите в консорциума БРИКС, разполагащ с общо инвестиционно богатство от $45 трилиона, се очаква да нарасне с 85% през следващите 10 години.
Този икономически блок, включващ Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка, разшири членството си тази година, като включи Египет, Етиопия, Иран и Обединените арабски емирства, а Саудитска Арабия се готви да се присъедини скоро.
Понастоящем страните от БРИКС приютяват 1.6 милиона лица, които притежават инвестиционни активи, надвишаващи $1 милион.
Андрю Амолис, анализатор на благосъстоянието в New World Wealth, подчерта: „Прогнозата за 85% от БРИКС ще бъде най-високият ръст на богатството от всички блокове или региони в света“, в разговор със CNBC.
За разлика от тях, данните, предоставени от Амолис, сочат, че Г-7, включваща развити икономики като Канада, Франция, Япония, Италия, САЩ, Обединеното кралство и Европейския съюз, се очаква да отбележи 45% скок в броя на милионерите за същия период от време, въпреки че в момента притежава $110 трилиона инвестируемо богатство към декември 2023 г.
Индия е начело на това нарастване на богатството с прогнозирано 110% увеличение на богатството на глава от населението до 2033 г., следвана от Саудитска Арабия с над 105% увеличение. Очаква се ОАЕ да отчетат 95% ръст, докато за Китай и Етиопия се предвижда увеличение съответно с 85% и 75%.
През последното десетилетие Китай е начело на разширяването на частното богатство сред страните от БРИКС със забележителен темп на растеж от 92%, следван от Индия с 85% увеличение. ОАЕ заемат третата позиция със 77% ръст на богатството.
Въпреки това някои членове на БРИКС като Южна Африка и Иран отбелязват спад в броя на милионерите си от 2013 г. насам.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.