Уан Лей, министър в китайското посолство в Ню Делхи, заяви, че нито една група западни държави не трябва да контролира световния ред, създаването на правила или глобалните разкази, като подчерта, че „политиката на силата и законът на джунглата нямат място в нашата епоха“.
Той направи тези забележки по време на конференция на тема „Насърчаване на многоизмерния дневен ред на БРИКС“, която се проведе в Международния център на Индия на 15 юли. Ключови дипломати от страните от БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка) участваха като основни оратори.
Уанг обърна внимание на текущи глобални проблеми като кризата в Украйна, конфликта в Газа, изменението на климата и продоволствената сигурност, като същевременно отбеляза възможностите на развиващите се страни в рамките на зараждащата се индустриална и технологична революция. Той се застъпи за мир и диалог по отношение на Украйна и призова за трайно прекратяване на огъня и хуманитарни усилия в Палестина.
Критикувайки политиките на САЩ, Уан подчерта, че техните подходи са саморазрушителни. Той се позова на Петте принципа на мирно съвместно съществуване, създадени от Китай, Индия и Мианмар преди 70 години, като основа за сътрудничеството в рамките на БРИКС и глобалното развитие.
Роман Бабушкин, аташе по въпросите на Русия, подчерта ролята на БРИКС за решаване на многостранни въпроси и за интегриране на нови членове. Той изтъкна акцента на Русия върху сигурността, икономическото сътрудничество и използването на национални валути при транзакции между държавите по време на председателството ѝ на БРИКС.
Представителите на Индия, Бразилия и Южна Африка подчертаха значението на многостранността и приобщаващото глобално управление. Те отбелязаха, че БРИКС може да изиграе значителна роля за създаването на по-справедлив световен ред и за справяне с предизвикателства като изменението на климата. Разширяването на БРИКС обаче беше възприето както като възможност, така и като потенциален източник на несъответствия между неговите членове.
Kraken засилва присъствието си на европейския пазар на крипто деривати, активирайки регулаторeн лиценз, придобит чрез кипърска инвестиционна компания по-рано тази година.
От Binance се стремят да отхвърлят съдебния иск за $1.76 милиарда, заведен от наследниците на FTX, с аргумента, че съдебното дело е опит да се пренапише историята на собствения крах на фалиралата борса.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.