Начало » Други » БРИКС: Как държавите от съюза влияят върху дълга на САЩ

БРИКС: Как държавите от съюза влияят върху дълга на САЩ

12.04.2024 11:00 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
БРИКС: Как държавите от съюза влияят върху дълга на САЩ

Алиансът БРИКС отдавна се застъпва за дедоларизация, целяща да намали зависимостта от щатския долар като основна световна резервна валута.

С плановете си да разшири членския си състав и с нарастващия интерес на други държави към дедоларизацията, БРИКС представлява все по-голямо предизвикателство за САЩ, особено по отношение на държавния им дълг.

Тази стратегическа промяна съответства на стремежа на БРИКС да замени щатския долар с единна валута на БРИКС или с местни валути. Общото население и БВП на страните от БРИКС надхвърлят съответно 40% и една четвърт от общия световен БВП. Тази експанзия изпреварва растежа на американската икономика, която се сблъсква с колебания поради нарастващата инфлация, което оказва влияние върху динамиката на световната търговия и инвестиции.

Китай, със своя значителен търговски излишък със САЩ, играе ключова роля в този икономически пейзаж. Търговският дефицит допринася за ескалацията на държавния дълг на САЩ, тъй като вносът на САЩ надвишава износа, което води до излишък от долари, постъпващи в страните от БРИКС, подхранвайки техния икономически растеж.

Бразилия и Индия, като значими търговски партньори на САЩ, също оказват влияние върху търговските баланси и съответно върху равнището на дълга на САЩ. Промените в търговските политики или икономическите условия в тези държави могат да повлияят на динамиката на търговията със САЩ, което допълнително ще се отрази на състоянието на дълга им.

На фона на продължаващата борба на САЩ с държавния дълг БРИКС има за цел да засили усилията си за дедоларизация през 2024 г. Продължаващата експанзия и нарастващият интерес от страна на държави, зависими от щатския долар, вероятно ще изострят предизвикателствата пред САЩ при управлението на дълга им.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Директорът на Bank of America потвърди слуховете за стабилна монета

Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.

17.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Citigroup проучва възможността за стартиране на стабилна монета

Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.

16.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто циклите се развиват: Ето защо старите модели вече не работят

Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.

16.07.2025 12:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.