Индия и Бразилия се противопоставят на китайското предложение за бързо разширяване на групата БРИКС, с което се цели засилване на политическото влияние и противодействие на САЩ, твърдят запознати с въпроса служители.
При подготовката на предстоящата среща на върха в Йоханесбург, където Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка ще се съберат, за да обсъдят евентуалното разширяване на групата с включването на Индонезия и Саудитска Арабия, Индия и Бразилия изразиха възражения.
Според анонимни служители Китай упорито се е застъпвал за разширяването по време на тези срещи при закрити врата.
Много други държави също се стремят да се присъединят към алианса, което поражда опасения на Запад, че групата БРИКС може да се превърне в противовес на Вашингтон и Европейския съюз.
Бразилия е предпазлива по отношение на разширяването, отчасти поради тези опасения, докато Индия настоява да се установят строги правила по отношение на процеса на приемане на нови членове, без групата да се разширява официално. Всяко решение по този въпрос изисква консенсус между участващите членове по време на срещата на 22-24 август.
Предложението на Бразилия е да се създадат категории „наблюдател“ и „страна партньор„. Новите държави първо ще преминат през тези категории, преди да бъдат разгледани за повишаване в членове.
Индия и Бразилия обмислят възможността за предоставяне на статут на наблюдател на допълнителни държави – тема, която те планират да разгледат по време на срещата на върха. Според анонимните служители Южна Африка е отворена за обсъждане на различни варианти за членство, за да се съобрази с тези предложения, въпреки че не се противопоставя категорично на разширяването.
От друга страна, Русия не е заела твърда позиция по въпроса за разширяването на БРИКС, според Фьодор Лукянов, ръководител на Съвета по външна и отбранителна политика, който съветва Кремъл.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.