Според вицепрезидента на Новата банка за развитие на БРИКС институцията поставя силен акцент върху инвестициите в местни валути.
Финансовият директор Лесли Масдорп наскоро заяви, че банката ще даде приоритет на финансирането в местна валута, като се съсредоточи върху ренминби, южноафрикански ранд, индийска рупия и други валути, вместо да въвежда валута на БРИКС.
Нарастващото влияние на блока БРИКС е значителна тенденция през тази година, като се полагат усилия за намаляване на зависимостта от щатския долар и укрепване на местните валути. Тези настроения сега намират отражение в подхода на базираната в Шанхай Нова банка за развитие на БРИКС.
В неотдавнашно интервю вицепрезидентът и финансовият директор на банката подчертаха намерението им да намалят кредитирането в щатски долари и да увеличат използването на местни валути от страните членки. Въпреки че банката ще продължи да отпуска кредити в щатски долари, по-голям акцент ще бъде поставен върху финансирането на проекти в местни валути.
Освен това Масдорп подчерта ангажимента на банката към устойчивото развитие, като 40% от кредитирането ще бъде насочено към проекти, които допринасят за постигане на целите на устойчивото развитие.
Банката има за цел да разшири присъствието си в страните членки, особено в областта на зелените и устойчивите инициативи, като ги подпомага в постигането на техните нетни нулеви цели и преминаването към екологосъобразни практики. Очаква се това решение за подкрепа на растежа в местна валута да окаже положително въздействие върху цялостната икономическа позиция на страните членки.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
По време на неотдавнашна дискусия за пресичането на изкуствения интелект и блокчейн технологията, бившият ръководител на Binance Чанпен Джао предостави интересна прогноза: Той вярва, че AI системите ще се откажат от конвенционалните финансови инструменти и ще се обърнат към крипто сферата за своите икономически взаимодействия.
Доверието на Уолстрийт в индекса S&P 500 бързо намалява, тъй като бурните тарифни политики на президента Тръмп разклащат настроенията на инвеститорите и объркват пазарните прогнози.
Тежките мита, въведени от президентa Доналд Тръмп, предизвикаха глобална финансова промяна, като накараха няколко държави да преразгледат зависимостта си от щатския долар.