Тайлър и Камерън Уинкълвос, създатели на платформата за търговия с криптовалути "Gemini", получиха разрешение от регулаторите в Ню Йорк да пуснат собствен stablecoin, според публикация в Medium блога на Gemini.
Медийният пост на братята описва монетите, подкрепени от щатски долари, които са „държани в банка със седалище в Съединените щати и отговарят на изискванията за гарантиране на влоговете чрез FDIC“ pass-through „, при спазване на приложимите ограничения.“
Този ход представлява първият крипто актив от близнаците, чиято мисия за стартиране на борсово търгуван фонд (ETF) на Биткойн получи второ отхвърляне от регулаторите през юли.
Forbes цитира Тайлър Уинкълвос, който казва следното:
Но трябва да изградите мрежа от важни играчи, на които да се доверите и за решаването на проблема с надеждността на стейбълкойн.
Търговията с Gemini долар започва днес, като Тайлър каза на Forbes, че се надява, че ще реши проблемите, свързани с времевите закъснения между 24/7 крипто пазарите и ограничените откъм време фиат пазари.
„… Ако е налице ценово разместване на определен пазар и е петък вечер, търговците не могат да преместват фиатна валута до понеделник“, добави той.
Има всякакви мнения за стейбълкойни – криптовалути, проектирани да бъдат по-малко волатилни – като Tether (USDT).
Зелената светлина на NYDFS прави Gemini долара „първия в света“ регулиран стейбълкойн според братята, въпреки че Trust Paxos също така обяви своето регулаторно одобрение за стейбълкойн в понеделник.
„Тези одобрения показват, че компаниите могат да създадат промени и строги стандарти за съответствие в рамките на силна държавна регулаторна рамка“, коментира ръководителят на NYDFS Мария Т. Вулло за Forbes.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.