Начало » Други » Борбата за отстраняването на Гари Генслер от SEC

Борбата за отстраняването на Гари Генслер от SEC

17.04.2023 19:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Борбата за отстраняването на Гари Генслер от SEC

В последно време нараства съпротивата срещу Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) и нейния председател Гари Генслер за регулаторните действия спрямо крипто индустрията, като конгресменът Уорън Дейвидсън, представител на Охайо, оглавява този отпор.

На 16 април 2023 г. Дейвидсън обяви, че ще внесе ново законодателство, целящо да отстрани председателя на SEC и да замени длъжността с директор, който ще се отчита пред борда. Според Дейвидсън този ход е необходим, за да се коригират редица злоупотреби и да се върне властта там, където по право й принадлежи.

Дейвидсън не е единственият, който критикува регулаторните действия на SEC.

Комисарят на SEC, Хестър Пиърс, известна още като „крипто мама“, изрази своите опасения относно войната на агенцията срещу криптовалутите. В изявление относно „Изменението на определението за борса“, издадено на 14 април 2023 г., Пиърс критикува SEC и председателя ѝ Гари Генслер за техния подход, който според нея обхваща стагнацията и налага централизация.

Критиците в крипто сектора се изказаха срещу неотдавнашния поглед на SEC към платформите за децентрализирано финансиране (DeFi). На 14 април 2023 г. комисията обяви намерението си да измени предложения регламент, задължаващ DeFi платформите да се регистрират в регулаторния орган. Експертите в областта се опасяват, че това изменение може да възпрепятства напредъка и да попречи на растежа на индустрията.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 5 алткойна, които да наблюдавате през тази седмица (17.04.2023 – 23.04.2023)


Последните действия на Дейвидсън за въвеждане на ново законодателство бяха подкрепа от други американски политици, които смятат, че регулаторните действия на SEC спрямо крипто индустрията са твърде строги. През февруари 2022 г. той предложи законопроект, който да попречи на агенциите да възпрепятстват използването на криптовалути или транзакциите чрез лични портфейли.

През март 2023 г. представителите Патрик Макхенри и Ричи Торес внесоха отново двупартиен законопроект, за да предотвратят отлива на иновации след репресиите срещу криптовалутите.

Въпреки че Гари Генслер обеща да приложи мащабни действия срещу цялата крипто индустрия през тази година, досега нито един криптоактив не е официално категоризиран като ценна книга в САЩ. Много законодатели твърдят, че изпълнението на тази задача е задължение на Конгреса, а не на Генслер.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ключови събития в областта на криптовалутите, които да наблюдаваме през следващите месеци

Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.

21.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Държавен пенсионен гигант в САЩ увеличава дяловете си в Palantir и Strategy

Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.

20.07.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският долар става ончейн, тъй като закона GENIUS навлиза в дигиталната ера

В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.

20.07.2025 20:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Иск на JPMorgan застрашава достъпа до криптовалутите

JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.

20.07.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.